Meghalt az Aranycsapat legendás kapusa! A kórházban már nem tudtak rajta segíteni

88 éves korában elhunyt Grosics Gyula, az Aranycsapat kapusa.

2014. június 13-án, 88 éves korában elhunyt a legendás Aranycsapat kapusa. "Grosics Gyula, a Nemzet Sportolója, álmában, megtért Teremtőjéhez" - tájékoztatta a család az MTI-t.

A sportsajtó által csak Fekete Párducnak nevezett egykori válogatott futballistát csütörtökön este egy kontrollvizsgálat után fogták bent a kórházban kezelésre. Állapotáról pontosabb részleteket családja nem kívánt közölni a Magyar Távirati Irodával.

Grosics Gyula 2005-ben kapott először infarktust, amit még másik kettő követett. 2008-ban többször az  intenzív osztályra került, kilyukadt a tüdeje, illetve tüdőgyulladást kapott, de sikeresen megoperálták.

1926. február 4-én született Dorogon, itt kezdte pályafutását is, majd a MATEOSZ, a Budapesti Honvéd és a Tatabánya csapataiban szerepelt. A magyar válogatott kapuját 86 alkalommal őrizte, 1954-ben világbajnoki ezüstérmet nyert, 1952-ben Helsinkiben pedig olimpia bajnoki címet szerzett. Részese volt az évszázad mérkőzésének nevezett 6:3-as londoni diadalnak is.

Fekete Párducnak azért nevezték, mert ő volt az első kapus, aki fekete mezt vett fel a pályán. Nemcsak ebben volt úttörő, hanem abban is, ahogyan szinte negyedik hátvédként szerelt és indította a csapattársait: kapusként irányította a védelmet, olykor a kapuját is messze elhagyta.

Négyszer jelölték Aranylabdára, s mind a négy alkalommal a legjobb tíz között szerepelt. A Magyar Olimpiai Bizottság 1995-ben olimpiai érdemrenddel tüntette ki. 2009-ben Prima Primissima-díjat kapott. 2011-ben a tatabányai labdarúgó stadion Grosics Gyula nevét vette fel. 

2014 híres magyar halottai

Az idei évben már több híres magyartól kellett végső búcsút vennünk. Képgalériánkban megnézheted a legismertebbeket!

Magyar sztárok, akik 2014-ben hunytak el

Nézegess képeket!

Elolvasom

Fotó: MTI

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük