A Friderikusz Show a '90-es évek televíziós műsorai közül talán a legmeghatározóbb volt. A talkshow olyan nézettséget produkált, amilyenre korábban nem volt példa, a Magyar Televízió hihetetlen nyereségre tett szert, Friderikusz Sándor pedig ezáltal a legnagyobb hazai showmanné vált.
Mindez nem volt véletlen, hiszen a magyar közélet szereplőin túl Fridi világsztárokat is előszeretettel hívott meg a műsorába: Robin Williams, David Hasselhoff, sőt, Claudia Schiffer is feltűnt a képernyőn, akit a műsorvezető még táncra is csábított.
Friderikusz Sándor persze nem egyedüli meghatározó szereplője a televíziózásnak, íme. három másik férfi is, akinek a neve egybeforrt a képernyővel!

Friderikusz Sándor már 16 évesen belecsöppent a média világába, dolgozott a Magyar Rádió heti politikai magazinjánál, a 168 Óránál is. Televíziós karrierje a rendszerváltás után indult, Az én mozim című riportműsor és a Friderikusz Show összeforrtak a nevével. A '90-es évek végén a közszolgálati csatornát a kereskedelmi tévékre cserélte, itt született meg a Meglepő és mulatságos, az Osztálytalálkozó, a Gyerekszáj, valamint a Friderikusz és a Szubjektív, amelyekben közéleti témákat vitatott meg a meghívott vendégekkel. Rövidebb szünet után a Megasztár egyik zsűritagjaként tűnt fel, majd átigazolt a konkurens csatornára, ahol átvette a Legyen Ön is milliomos! vezetését. Ismét egy zenés műsor következett, Az ének iskolájában műsorvezetőként tevékenykedett, de belekóstolt a Sztárban Sztár vezetésébe is. Friderikusz Sándor a magyar televíziózás úttörőjének számít.
Fotó: www.friderikusz.hu, TV2 Sajtószoba, Frizbi Hajdú Péterrel

Gundel Takács Gábor karrierje a Telesportban indult a '80-as években, ezt követően több szerepben is kipróbálta magát. Hol sportújságíróként tevékenykedett, hol rádiós műsorvezetőként kereste a kenyerét, ám a legtöbben mégis a képernyőről ismerik. Gundel Takács olyan műsorokat vezetett, mint a Játék határok nélkül, az Áll az alku, az Eurovíziós Dalfesztivál magyar közvetítése vagy éppen a Maradj talpon! Emellett több könyvet is írt.
Fotó: MTVA

A Kossuth-díjas Vitray Tamás első televíziós szereplése még az '50-es években volt, angoltudásának köszönhetően amerikai atlétákkal kellett interjút készítenie. A felvétel annyira jól sikerült, hogy hamarosan a Magyar Rádió és Televízió sportrovatának belső munkatársa lett, szinte nem volt olyan sportág, amiről ne közvetített volna élő adásban. 1999-ben a Danubius Rádiónál vállalt munkát, sporttal foglalkozó telefonos beszélgetőműsort vezetett, a műsor 2001-ben átkerült a Klubrádióra. 2002-ben kinevezték a sportfőszerkesztőség élére. 2009-ben küldték el az MTV-től, létszámleépítésre hivatkozva, azóta a Digi Sporton vezeti a Kibicek című beszélgetőműsort, ahol sportolókat szólaltat meg adásról adásra.

Vágó István neve mondhatni egybeforrt a kvízműsorok vezetésével. Pályafutása a '70-es években indult, amikor a jelentkezett a Magyar Televízió által meghirdetett Riporter kerestetik vetélkedőbe, ahol Vitray Tamás felajánlotta neki egy barkochba vezetését. Az ezt követő években szinte minden vetélkedőműsorban kipróbálta magát, ezek közül is a legemlékezetesebbek a Mindent vagy semmit!, a Pókerarc és természetesen a Legyen Ön is milliomos! adásai. Vágó István ma már nyugdíjba vonult, ritkán látni képernyőn.
Fotó: Facebook/Vágó István
Így néz ki most Spáh Károly és Dávid
A Família Kft. ikrei már nem annyira hasonlítanak egymásra. Nézd meg, mennyit változtak ők és a szereplők az évek során!
Így néz ki most Spáh Károly és Dávid! Már nem olyanok, mint két tojás
Nézegess képeket!
Elolvasom