Teljesen átváltozott! Rá sem ismerni a Barátok közt háromgyerekes anyukájára

Fotó

Csomor Csilla színésznő Blaha Lujzát kelti életre.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Csomor Csilla, akit az ország a Barátok közt című sorozat Berényi Zsuzsájaként ismert meg, a hazai színjátszás egyik legendás alakjának bőrébe bújt.

Blaha Lujza szerepében
Csomor Csilla a Barátok közttel vált ismertté
Déryné Széppataki Rózaként

A Blaha-sztori címmel egy zenés darabban mutatja be Blaha Lujza életét a Bethlen Téri Színházban.

A Blaha-sztori

Korábban már készített hasonló produkciót: a Déryné Széppataki Róza életét feldolgozó, Édes Rózám című önálló estje egy kétszer 40 perces prózai darab volt. Nem véletlenül, hisz Déryné a próza koronázatlan királynője, a magyar nyelvű színjátszás útteremtője volt.

Blaha Lujzát viszont a nemzet csalogányaként emlegetik, így az sem véletlen, hogy ezúttal egy kétrészes, 90 perces zenés összeállítás született.

- Mindkét színésznő esetében megfogott a szakmai alázat, a színpad iránt érzett szeretetük, és az a kor is, amelyben ők alkottak - mesélte a Feminának Csomor Csilla.

Csakúgy, mint Blaha Lujza, a 47 éves sztár szintén gyerekkorától a színészi pályára készült. Azt is csak kevesen tudják róla, hogy bár országos hírnévre a Barátok közt című sorozattal tett szert, számos prózai és zenés darabban játszott. Láthattuk többek közt a Bánk bán Izidórájának szerepében, Gizellaként az István, a királyban, Titániaként Shakespeare Szentivánéji álom című művében.

Zenés darabok szereplője

- Blaha Lujza színészcsaládból származott, ötéves kora óta színpadon állt. Nálam is már gyerekkoromtól megvolt az önmagamat megmutatni vágyás: balettozottam, táncoltam, énekeltem, festettem, furulyáztam, verseket szavaltam. Amatőr színjátszó múltamnak köszönhetően elég korán elköteleztem magam a színészi pálya iránt - árulta el.

A 2013-as Story-gála legdögösebb sztárjai

Nézegess képeket!

Elolvasom
Tudatosan készült erre a hivatásra: a Színművészeti Főiskolára elsőre felvették, ezt követően a győri Kisfaludy Színházhoz szerződött, később pedig csaknem két évtizedig hű volt a Pesti Magyar Színházhoz (korábban Nemzeti Színház - a szerk.). Egyenes, szép pályaívet tudhatott magáénak egészen tavalyig, amikor kényszerségből meg kellett válnia anyaszínházától.

Ezt követően nem esett önsajnálatba, kutatómunkába fogott a nemzet csalogányát bemutató estjéhez. Ebben Perczel Enikő személyében lelt alkotótársra, ő alkalmazta színpadra a dramatizált művet. A rendezőt is az ő javaslatára választotta ki.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

- Bezerédi Zoltánnal még nem dolgoztunk együtt, de nagyon jól kiegészítettük egymást, sokat tanultam tőle. A külső körítést Árva Nóra díszlet- és jelmeztervező álmodta meg, a darab zeneszerzői pedig Darvas Ferenc és Darvas Kristóf, akik partnereim is ebben az előadásban, ők biztosítják felváltva a zenei kíséretet - mondta A Blaha-sztori címszereplője.
A Blaha-sztorit március 14-én 19.30-kor láthatja a közönség a Bethlen Téri Színházban

A kétrészes, 90 perces zenés összeállításból megtudhatjuk, honnan indult az operett, opera, népszínmű, dráma koronázatlan királynője, Blaha Lujza. Ki volt az a kislány, aki alig 16 évesen ment férjhez a 37 éves Blaha János karmesterhez? Hogyan szerződtette Őt Szigligeti Ede a Nemzeti Színházhoz?

Fotó: Györgyi Szeréna, RTL Klub/Klinszky Gábor, Dusa Gábor

Ezt is szeretjük