Elhunyt az egyik első magyar sztármanöken - 72 évesen legyőzte betegsége Bozzay Margitot
Bozzay Margit hosszú, méltósággal viselt betegség után hunyt el.
- 4 nőies stílusvariáció a hullámos frizurára, ami most nagyon divatos: így készítheted el a csodás loknikat »
- Palvin Barbival az élen ők azok, akik sokak öltözködését inspirálják: 8 gyönyörű nő, aki fiatalon lett népszerű stílusikon »
- Mi a különbség a porcelán, a zselés és a géllak között? – Ezeket jó, ha tudod, mielőtt körmöshöz mész »

- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- 3 európai ország, ahova kevés magyar utazik, pedig érdemes lenne: igazi gyöngyszemek
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Fontos változás jön a magyarországi utakon: komoly büntetést kaphat, aki nem tud róla
Elhunyt Bozzay Margit, a ’60-as és ’70-es évek egyik legismertebb magyar manökenje, modellje - adta hírül fia a Facebookon. A leírás szerint az egykori sztármanöken hosszú betegség után, 2018. május 28-án békességben hunyta le örökre a szemét, egészségügyi problémái ellenére keményen és optimistán kezelte állapotát.
Bozzay Margit 1946. május 20-án született. A Wikipédia szerint 1965-ben lett sztármanöken. Már akkor modellként dolgozott Magyarországon, amikor még csak tíz-húsz manöken volt a szakmában.

A hatvanas és hetvenes évektől rendszeresen fotózták, és fellépett divatbemutatókon is. Rendszeresen szerepelt a Fürge ujjak vagy az Ez a divat című lapokban és az Aranypók plakátjain. Még több fotót a retromagyarfotomodellek.blogspot.com oldalon találhatsz róla. Feltűnt a Kékszakáll című, 1972-es filmben is.
Bár a modellek kivételezett helyzetben voltak, és külföldre is gyakrabban mehettek, mint az átlagember, miután a testvére nyugatra utazott, és nem jött vissza, Bozzay Margit 1973-ig csak szocialista országba utazhatott.

1972-től a Divatáru Nagyker egy akkor nyíló üzletében dolgozott, mint divattanácsadó. A munka mellett elvégezte a kereskedelmi felsőbb iskolákat, majd a rendszerváltás után az üzlet vezetője lett. Később a Röltex Rt. üzletvezetőjének, kereskedelmi igazgatójának, majd kereskedelmi vezérigazgatójának bízták meg. Nyugdíjba vonulásáig itt dolgozott.
Ennyit változtak a legismertebb magyar manökenek négy évtized alatt
Képes összeállításunkban megnézheted, milyen reklámokban szerepeltek a nyolcvanas évek legismertebb magyar manökenjei, és most hogy néznek ki.