Kerüld el az óvodai betegséghullámot – A gyereknek sem lesz ellenére

Ősszel és télen nem egyszerű az óvodások és kisikolások élete.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kisgyermekes szülőknek valószínűleg nem az ősz a kedvenc időszaka, a beiskolázáson túl a legtöbben megtapasztalják az állandó betegeskedést, ami decemberig kitarthat.

Mit lehet tenni a folyton kiújuló tünetekkel, ami nem csak szegény gyereket viseli meg, de bizony az év végi hajtásba belefáradt szülőket is?

Kritikus időszak

Az óvodai fertőzések egész széles palettán mozognak: köhögés, orrfolyás, torok- vagy arcüreggyulladás, a rotavírusról és a klasszikus influenzáról nem is beszélve. Ahol pedig testvérek vannak, szinte biztos, hogy egymást is megfertőzik. A legyengült immunrendszer pedig kevésbé ellenálló a következő fertőzéssel szemben, és a gyerekek folyton visszafertőzhetik egymást.

Az eddig enyhe ősz is kifejezetten kedvez a vírusoknak, a langyos időben boldogan menetelnek egyik emberről a másikra. Néha semmi nem lehet tenni, közösségben ezek a dolgok elkerülhetetlenek, de a gyerek immunrendszerét is meg lehet erősíteni.

Immunerősítés gyerekeknél

Az immunrendszer folyamatosan fejlődik, és bár lehet, hogy ez az őszi náthaszezonban nem vigasztal, de betegségek is erősítik a szervezet védekezőképességét. Az erős szervezet jobban tűri a fertőzéseket, a gyerekeknél is fontos a renszeres mozgás, bár általában ez nem szokott gond lenni, a szoba helyett viszont fontos, hogy a szabad levegőn szaladgáljanak.

Az immunrendszert természetes módszerekkel is meg lehet erősíteni, például illóolajokkal, melyeket megelőzésre és a kezelések kiegészítéseként is lehet használni. A Panarom 100%-os tisztaságú illóolajai közt találsz az őszi nyavalyákra is megoldást. A párologtatás is sokat segíthet, a citromolajat, illetve a fertőtlenítő hatású illóolaj keveréket is érdemes kipróbálni.

A védekezőképességet a táplálkozással lehet a legjobban megerősíteni. A változatos, vitamindús étrend rendben tartja a szervezetet. Zöldség, gyümölcs, a bélflórát erősítő joghurt és savanyú káposzta is legyen állandóan a menün. Lehet, hogy ezeket egy az egyben nem tudod beleimádkozni a gyerekben, ezért érdemes turmixként vagy mókás szendvicsként eladni. A facsart gyümölcsleveket viszont inkább kerüld, rostok nélkül gyorsan felszívódó cukrot adsz a gyereknek. Nagyobbacska gyerekeknél a turmixokba lehet csempészni fahéjat, gyömbért vagy szegfűszeget is.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Sajnos az ételek vitamintartalma csökken, így szükség lehet a pótlásukra. A C-és D-vitamin, B-vitaminok és vas erősítik a gyerek immunrendszerét. Sok, kicsiknek is biztonsággal adható készítmény kapható, természetesen a gyerekorvossal egyeztetni kell. Bár sok csoki, süti és italpor hirdeti magát azzal, hogy vitamint tartalmaz, a bennük található cukormennyiség mellett elenyésző az előnyük.

Ezt is szeretjük