Mennyire ismered a magyar népmeséket? 10 kérdés, amire illik tudni a választ
Vajon mennyire emlékszel a legismertebb népmesékből?

Amint meghalljuk a mese szót, azonnal kisgyermekeknek szóló történetek jutnak eszünkbe, amelyekre talán még mi, felnőttek is emlékezünk óvodás és iskolás korunkból.
A mesék nemcsak szórakoztatásra alkalmasak, de fejlesztő hatással is bírnak. Amellett, hogy a gyerekek a mesével rengeteget tanulhatnak anyanyelvükről is, miközben szókincsük is egyre bővül, eszközei révén a problémás élethelyzetekre is megoldásokat kínál.
Mennyire ismered a magyar népmeséket?
A népmesék szájhagyomány útján terjedő, bölcsességet és igazságot tartalmazó elbeszélések, amelyeknek ismeretlen a szerzője. A valóságos és csodás elemek egyszerre jelennek meg bennük, ezért állandó szereplők a varázserővel bíró lények, boszorkányok, sárkányok, de főszereplői sokszor a szegény parasztok, egyszerű emberek, akik kitartásuknak, bátorságuknak köszönhetően elnyerik végül méltó jutalmukat.
A legismertebb és legszórakoztatóbb magyar népmesék közé tartozik például A kis gömböc, A kőleves vagy a Nyakigláb, Csupaháj meg Málészáj. Kattintsd végig kvízünket, és teszteld, mire emlékszel belőlük!

Borító-és ajánlóképek: Wikipédia/ Kecskemétifilm