Az uborka 96%-ban vízből áll, pontosan ezért olyan nagy segítség, ha a nedvességét vesztett, napégette bőr hidratálásáról van szó. Egyszerűen karikázz fel egy kisebb adagot a zöldségből, majd fektesd az irritált felülre 10-20 perce.
Dia
Már nagyanyáink is esküdtek a tejföl és a kefir hatásosságára, ha napégésről volt szó. A dehidratált bőr ugyanis ezek hatására újra feltöltődik nedvességgel, így kevésbé fog húzódni, és a gyulladás is könnyebben lelohad.
Dia
A körömvirág fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatással bír. A legjobb, ha egy-két teáskanál szárított körömvirágot leforrázol egy csésze vízzel, hagyod állni tíz percig, majd ha picit kihűlt, a főzettel beborogatod az égett területet.
Dia
A kamilla virágzatból főzött tea a körömvirághoz hasonlóan szintén hatásos lehet, hála antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásának. Ugyanakkor sok gyerek allergiás rá, ezért csak akkor használd, ha tudod, hogy a te csemetédet nem irritálja.
Dia
És ha már tea, nem szabad elfeledkezni a zöld és fekete teákban lévő csersavról sem. Ez úgymond kiszívja a gyulladás mérgét, így csökkenti az égés okozta fájdalmat.
Dia
Ha éppen nincs kéznél más, a hideg vizes borogatás is segíthet a gyulladás lehúzásában.
Dia
A krumpliban található keményítő hűsíti és nyugtatja a bőrt. Reszelj le egy-két szem zöldséget, és a péppel kezeled le az égett felületet. Akár többször is megismételheted egy nap, ha a fájdalom nem akar csökkenni.