Életre szóló sérülést jelent a gyereknek: a kiközösítés megnyomorítja a lelket
Az elfogadás fontosságára tanítják a gyerekeket.

- Anya Taylor-Joy szimpla eleganciája szuper inspirációbomba a nőies szettekhez: csodásan fest a Dior kampányában »
- A farmertrend legmenőbb darabjait nőies és laza stílusban is elsütheted: változatosan variálható fazonok »
- A szezon legdivatosabb frizurái újragondolva: ultranőies fazonok rövidtől a hosszúig »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Melyik magyar város látnivalója Gázi Kászim pasa dzsámija? 8 kérdés az ország neves helyeiről
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
Mi a felnőttek legfontosabb célja? Jó embert nevelni a gyerekekből, akik majdani felnőttekként nemcsak megállják a helyüket a gyakorlati dolgokban, de szívük, lelkük is helyén van.
A felnőttek felelőssége tehát az is, hogy elültessék a gyerekekben az egymás iránti elfogadás magocskáját. Minél előbb, annál jobb, de soha nem késő. Ezt a célt tűzte ki maga elé az iskolai sokszínűség hete névre keresztelt program, mely április 8-12. között zajlik majd azokban az iskolákban, melyek jelentkeztek rá.
Kirekesztés az iskolákban
Általános és egyre erősebben jelenlévő probléma napjainkban az iskolákban, hogy a valamiben - például alkat, bőrszín, beszédhiba, nem divatos holmik - különböző társaikat kirekesztik a gyerekek. Csúfolják, kiközösítik, sajnos gyakorta megesik, hogy zaklatják is azokat, akik mások.

A kirekesztésnek, zaklatásnak áldozatul eső gyerekek mindeközben talán életre szóló lelki sérülést szenvednek. Önbecsülésük csorbát szenved, megkeserednek, bezárkóznak, személyiségük további fejlődése rossz irányt vehet a negatív hatások miatt.
A felnőttek kezében a változtatás
A felnőttek dolga az is, hogy a gyerekközösségek működését, a gyerekek egymással való viselkedését figyeljék, és feltétlenül észrevegyék, ha gond van. Ahogy az áldozatot meg kell védeni, úgy a zaklatót, kirekesztőket, csúfolódókat is észre kell venni.
A gyerekek még csak tanulják az élet dolgait, és sajnos sokkal kevésbé elfogadók egymással szemben. Ha erre nem figyelnek a felnőttek, ez a hozzáállás meg is maradhat felnőttkorra is, aminek a jövőben egy lelkileg szegényebb, agresszív, egymás ellen forduló társadalom lehet az eredménye.
Az iskolai sokszínűség hete
Az iskolai sokszínűség hete egy hétfőn kezdődő, egyhetes programsorozat, melyet a Sokszínűség Oktatási Munkacsoport szervez. A munkacsoport 12 oktatással, gyermekjogokkal, kisebbségi csoportokkal foglalkozó civil szervezet együttműködésével alakult meg, hogy segítse az iskolai előítéletesség és zaklatás elleni fellépést az intézményekben.
A program célja, hogy elejét vegyék az iskolákon belüli előítéletességnek, zaklatásnak és bántalmazásnak, melyet a különbözőség vált ki a gyerekekből. Egy kisfilmet is készítettek Te mit csinálnál? címmel.
A heti program keretében diákok és tanárok egyaránt hallhatnak és tanulhatnak a különbözőség kapcsán a toleranciáról, egymás elfogadásának fontosságáról. A résztvevők a netről letölthető kis kézikönyvek, szóróanyagok formájában is nyújtanak tudnivalókat a témában.
A szervező munkacsoport honlapján sok érdekes és hasznos írást találni zaklatás, kiközösítés, áldozatul eső gyerekek és egyéb, ezekkel rokon témákban.
10 szuper tanulósarok
Az erkölcsi oktatás mellett a tananyag elsajátítása is fontos, melyben kulcsszerepet kap az otthoni felkészülés. Ilyen jól kialakított tanulósarkokban a leckeírás is könnyebb és eredményesebb lehet!
OLVASD EL EZT IS!

- gyerekek
- kreativitás
Az életet könnyítené meg, de veszélyes lehet: szülők adták egymásnak a tippet

- programok
- családi program
Egy kicsi, egy kamasz: milyen családi program köti le és szórakoztatja mindkettőt?

- gyereknevelés
- sztereotípia