Mindennap több száz másik között: így erősítsd a gyerek immunrendszerét ősszel

A közösségbe járó gyerekek könnyen megbetegedhetnek, különösen, ha felkészületlen az immunrendszer: szülőként fontos odafigyelned!

Immunerősítés
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

45 percekre összezárva egy szűk tanteremben, kézről kézre adva szemléltetőeszközöket, játékokat, a közösségbe járó gyerekek, legyenek bár óvodások vagy iskolások, könnyűszerrel összeszedhetnek betegségeket.

A gyerekek immunrendszerének erősítése ősszel különösen fontos, hiszen az ilyenkor egyre párásabbá, nedvesebbé váló idő is kedvez a kórokozóknak. 

A csodatévő bacik

Ha az ember azt hallja, baktérium, rendszerint azonnal rosszra gondol, olyasmire, amitől meg kell védeni a gyereket. Pedig nem minden baktérium rossz, sőt: a test védekezőképességét sok-sok jótékony baktériumnak köszönheti. Ezeknek a jótékony baktériumoknak a seregét erősítik az élőflórás joghurtok, melyekben bifidobaktériumok, tejsavbaktériumok vannak.

Fontos, hogy bár minden joghurt tartalmaz valamennyi élőflórát, nem mindben található meg nagy mennyiségben: azon termékek fedőfóliáján vagy poharán láthatod jelezve, melyek legalább 106/gramm csíraszámmennyiséget tartalmaznak. Érdemes a natúr verziót választani, hiszen a túlcukrozott joghurtok felesleges cukormennyiséget visznek a szervezetbe. A natúr joghurt mogyoróval, aszalt gyümölcsökkel, pépesített gyümölccsel izgalmasabbá tehető a gyerek számára.

Mi kerüljön még az asztalra?

Az őszi immunerősítésben igen hasznosak lehetnek a teák is, melyek részint kellemesen felmelegítenek, részint jótékonyan hatnak az immunrendszerre is. Ilyen a gyerekek számára tetszetős színű piros csipkebogyótea, különleges gyömbértea a nagyobbacskáknak, vagy akár az egyszerű citromos tea is, melybe azonban addig ne tégy citromlevet, míg az le nem kezd hűlni: 40 fokon a C-vitamin-tartalom elvész!

Ami a zöldségeket és a gyümölcsöket illeti, ősszel különösen fontos, hogy a gyerek mindennap többször fogyassza ezeket. Színpompás saláták, gyerekbarát tálalás, de akár turmixok formájában is adhatod őket, hogy szívesebben vegye.

A citrusféléket, mint a narancs vagy a grépfrút, elsőként említhetjük, hiszen a bőséges C-vitamin tudvalevő, hogy támogatja az immunrendszert. Ne maradjon ki a C-vitamin- és betanintartalma miatt is immunerősítő cékla - turmixban szívesebben fogadhatja a gyerek -, az A-vitamin-tartalma miatt erős immunerősítő, béta-karotinban gazdag sárgarépa, melyet ugyancsak könnyű ételekbe - például krémleves, ragu - vagy italokba - préselt narancslé - elbújtatni, valamint kerüljön asztalra az antioxidáns, ellenálló képességet javító E-vitaminban gazdag avokádó is.

Végezetül érdemes még B-vitaminban dúskáló tökmagot is adni a gyereknek, mert ez az immunrendszer stressz miatti gyengülését akadályozza B-vitamin-tartalma révén - a feleltetés, a dolgozatok miatti izgalom egy iskolás esetében mindennapos dolog lehet.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Három higiéniai szabály

Tudjuk, hogy az immunrendszert még erősíti is, ha némi baktérium kerül a szervezetbe, ám nagyon fontos, hogy a gyereknek szülőként megtaníts bizonyos higiéniai szabályokat, melyeket fontos betartani, hogy ne szedjen össze cseppfertőzéssel terjedő betegségeket. A rendszeres, alapos kézmosásra rá kell szoktatni a gyereket, meg kell tanítani, hogy próbáljon távol helyezkedni azoktól a gyerekektől, akik náthásak, tüsszögnek, köhögnek, illetve érdemes a kisgyereknek is minél korábban megtanítani, hogy ne nyúlkáljon a szájához, szájába.

Ezt is szeretjük