A kicsiket gyakorta alkalmazzák a vendéglátóiparban. A kép egy bangladesi teázóban készült - ha lehet egyáltalán teázónak nevezni ezt a helyiséget.
Dia
Egy hajszálnyival talán jobb helyzetben van kis sorstársa, akit egy étteremben foglalkoztatnak. Feladatkörébe persze a legalantasabb munkák tartoznak.
Dia
A téglahordás nem igényel szakképzettséget. Gyerekmunkások egy ázsiai téglagyárban.
Dia
Szinte biztos, hogy a kicsi szülei tudtával és beleegyezésével kénytelen magát produkálni - nemcsak a testi épségét, hanem az életét is veszélyeztetve.
Dia
A gyerekeket előszeretettel alkalmazzák a kereskedelemben is - ráadásul a turisták nagyobb hajlandósággal vásárolnak tőlük.
Dia
Ugyanolyan gyakori a gyerekek foglalkoztatása a gyárakban, üzemekben. Nem elég, hogy pénzt alig kapnak, sokszor a minimális védőfelszerelést sem biztosítják számukra.
Dia
Úgy tűnik, védőfelszerelésre itt sem futotta a gyár tulajdonosának. Ha a gyerek megsérül, száz másikat talál a helyére.
Dia
Ezek az apróságok iskola helyett egy gumigyárba járnak.
Dia
Nem ritka, hogy az iskoláskorú gyerekek olyan nehéz fizikai munkát végeznek, amire a felnőttek közül sem mindenki lenne képes.
Dia
Bár a lopás nem nevezhető éppen munkának, a bűnözők szemében mégiscsak valamiféle keresőtevékenységnek számít. Gyakorta nem is maguk látják el ezt az úgymond feladatot, hanem nehéz sorsú utcagyerekeket tanítanak be rá. A képen látható kisfiúk nyilvánvalóan nincsenek tisztában tetteik súlyával - persze mitől is lennének.
Dia
Sok kicsit egyszerűen csak kiállítanak koldulni az utcára, abban bízva, hogy a turistáknak majd megesik rajtuk a szívük. Abból, amit ily módon megkerestek, nekik nem sok marad - örülhetnek, ha egyáltalán enni kapnak.