Pici babával mész nyaralni? Összegyűjtöttük a leghasznosabb cuccokat hozzá
Mutatjuk, mik azok, amiket mindenképpen pakolj be.
A gyerekkel való nyaralás hatalmas kihívás a szülők szemében, sokan nem is vállalkoznak rá, hogy kicsi gyereket vigyenek magukkal. Belföldi és külföldi is lehet az úti cél, nem kell nagyon tartani attól, hogy csemetéddel együtt utazzatok el pár napra a megszokott otthonból.
Bár a kisgyerekeknek kell a megszokás és a napi rutin, hiszen részben ettől érzik biztonságban magukat, vannak apró cselek, amik miatt nem fogja annyira hiányolni az otthonát. A gyerek ugyanis nemcsak kedvetlen lehet, ha honvágya támad, de a rosszcsont is előbújhat belőle. Ezt azonban sokszor pusztán figyelemmel vagy néhány trükkel, bőröndbe csúsztatott kellékkel el lehet kerülni. Nem a gyerekülésről és annak nélkülözhetetlen társairól lesz szó: azokat az eszközöket soroljuk fel, amelyek könnyűszerrel maradnak ki a csomagolásból.
Egy táskányi felszerelés
A családdal való nyaralás remek móka és különleges tapasztalat, hiszen egy teljesen új környezetben élvezhetitek egymás társaságát. A minőségi időtöltéseteket nem szakítja meg napokig sem a munka, sem a házi feladat. A legkisebb gyerekeknek - és szüleiknek is - kihívás lehet egy ilyen kiruccanás, hiszen elég ritka, hogy a csöppség végigalussza a napokat. Egy táskányi felszerelésre biztosan szükséged lesz, hogy a kicsivel is nyugodt legyen a nyaralás, de megéri bepakolni ezeket.
Ha van kedvenc takarója, azt mindenképpen pakold be. Nemcsak azért, mert a kényelmét szolgálja, hanem azért is, mert az otthonára fogja emlékeztetni, és sokkal nyugodtabb lesz tőle a baba. Azt se felejtsd el, hogy nemcsak a baba komfortérzete számít, hanem a tiéd is: amiben pedig a bébihordozó kendő nagyon sokat segít. Képzeld csak el, hogy egy reptéren vagy zsúfolt pályaudvaron, a turistalátványosságoknál milyen tömeg szokott lenni. Ezért ha még nincs, szerezz be egy ilyet. A képen látható világoslila kendő például 0-24 hónapos korig tökéletes a babáknak és az édesanyáknak is.
Ha már kendő: jó, ha mindig van nálad szoptatókendő. Kirándulás alatt előfordulhat, hogy nem találsz privát szférát a babád etetéséhez, és sajnos sokan, sok helyen rossz szemmel nézik, ha valaki nyilvánosan szoptat. Ha nem szeretnél erre külön takarót venni, megteszi egy nagyobb sál is. Jó megoldás lehet az is, ha mellszívót viszel magaddal a nyaralásra, hiszen akkor előre el tudod készíteni, majd cumisüvegben magaddal vinni az anyatejet.
Ha gyerekkel is mész nyaralni, valószínűleg szeretnél majd egy-két órát kettesben eltölteni a pároddal. Hogy ne kelljen rendszeresen ránézni az alvó gyerekre, vigyetek magatokkal egy bébiőrt. Így nyugodtan kiülhettek a teraszra beszélgetni és élvezni az estét, amíg a kicsi bent alszik.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Életmentő apróságok
Talán egy szülőnek sem jutna eszébe magával vinni egy babafürdető kádat. Annál hasznosabb, ha van nálad egy egyszerű gumidugó, aminek a segítségével könnyedén csinálhatsz kádacskát bárhol egy mosdókagylóból. A másik, ami nagyon hasznos lehet, az egy sterilizáló, ami nagyon gyorsan megtisztítja például a földre esett cumit, és nem is foglal sok helyet. Nagyon hasznos lehet az éjszakai fény is, amit általában mókás állatfigura formájában árulnak: tompa fénye mellett nem irritáló - sőt, megnyugtató -, így hasznos lehet az éjszakai etetés és a peluscsere során.