Vigyázat! Leszívhatják a pénzt a bankszámládról
A szülő sokszor nem tudja, mit ténykedik csemetéje a világhálón. Pedig így nemcsak a gyerek, hanem ő maga is veszélybe kerülhet.
Ahogy közeledik a nyári szünet, úgy emelkedik a gyermekek számítógép előtt töltött órák száma is. Ami a tanév ideje alatt még segítség a tanulásban, az már nyáron a legnagyobb veszélyforrás is lehet a gyermekek számára, hiszen egyedül, felügyelet nélkül interneteznek.
A különböző fenyegetések, a már jól ismert vírusok és csalások, megfelelő köntösbe burkolva nem csak a gyermekeket, de még a szülőket is fenyegethetik.
Nem tudja a szülő, mit csinál a gyerek
A B2B International és a Kaspersky Lab közös, áprilisi felmérése szerint minden család tulajdonában legalább két vagy három PC vagy laptop található, valamint legalább egy vagy kettő okostelefon vagy tablet. A felmérésből továbbá kiderült, hogy a gyermekek többsége igen aktívan használja ezeket az eszközeket, mindenféle szülői felügyelet nélkül.
A legvonzóbb veszélyforrások
A Kaspersky Lab közzétette elemzését, amelyet a Parental Control keretei közt végzett el. 2013 első felében a következő veszélyforrások voltak a legvonzóbbak a gyermekek számára:
Közösségi oldalak - 31,26%
Erotikus tartalmú weboldalak - 16,83%
Online webshopok - 16,65%
Chat és más különböző fórumok - 8,09%
E-mail rendszerek - 7,39%
Internetes játékok - 3,19%
Ezeken lógnak, amikor nem látják őket
Habár a gyermekek lehetőségei országonként igen eltérőek, a kutatásból jól látható, hogy az Amerikai Egyesült Államokban az erotikus tartalmú oldalak foglalják el az első helyet több mint 22%-kal, a második helyen az online webáruházak állnak közel 20%-kal, majd a harmadik helyet a közösségi oldalak szerezték meg 18,8%-kal. Hasonló a helyzet az Egyesült Királyságban is, ahol az első három helyet ugyancsak az erotikus tartalmú oldalak - 23,27% -, az online webáruházak - 19,59% - és a közösségi oldalak - 16,14% - foglalták el.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az egyetlen különbség az, hogy a gyermekek az Egyesült Királyságban inkább casual játékokkal játszanak - 5,94% -, valamint chat -és a fórumfelületeken - 4,84% - vannak jobban jelen. A Németországban végzett felmérés kimutatta, hogy az első helyen ugyancsak az erotikus tartalmú oldalak állnak - 25,66% -, valamint az online webáruházakat részesítik előnyben - 20,68% -, amelyet a közösségi oldalak - 18,29% - követnek.
Azonban más a helyzet Japánban, ahol a fiatalabb generáció inkább a chat felületeken keresi a társaságot 34,25% -, amelyek a közösségi oldalak funkcióit helyettesítik - 10,59% -, amely így a negyedik helyre került a sziget országban. Az erotikus tartalmú oldalak a második helyet foglalták el 23,25%-kal, amelyet az online webáruházak követtek 16,89%-kal.
Biztonságos védelmi technika
- Mint minden esetben a megelőzés a legjobb módszer, hogy elkerüljük a nem várt és kellemetlen támadásokat. De ez az elv megköveteli a fejlett vírusvédelmi eszközök használatát, mint amilyen a Parent Control is. A mai modern világban a gyermekek bármilyen információhoz könnyen hozzájuthatnak, ugyanakkor ők különösen sérülékenyek, ami a csalásokat és visszaéléseket illeti. Ezért is van szükség egy biztonságos védelmi technológiára, amely megvédi a gyermekeket a nem kívánatos tartalmaktól - mondta Konstantin Ignatyev, a Kaspersky Lab webtartalmakért felelős kutatócsoport vezetője.
OLVASD EL EZT IS!
- internet
A Facebookon zaklatták a kislányt, öngyilkos lett
- internet
3 gyakori veszély, ami a Facebookon leselkedik a gyerekre
- internet