Biztonsági öv terhesség alatt: így kell bekötni, hogy ne legyen baj!
A karácsonyi rokonlátogatások táján többet ülsz autóban? Így kösd be magad, ha babát vársz!
Nem tartom magam kifejezetten paramaminak, de mint minden várandós nőnek, nekem is megvannak a magam félelmei.
A biztonsági övvel például sohasem voltam kifejezetten jó barátságban, de ahogy pozitív lett a terhességi teszt, hétről hétre jobban irtóztam tőle.
Biztonsági öv terhesen
A felső pánt még csak-csak, bár a növekvő és ilyenkor mind érzékenyebbé váló melleket zavarhatja, de az alsó, vízszintes a babára nézve is veszélyt jelenthet utazás közben. Egy darabig ment, hogy kézzel tartottam a - még nem létező - pocakon átfutó hevedert, de nyilván ez csak abban az esetben kivitelezhető, ha nem én vezetek. Idővel aztán - férjem rosszalló pillantásaival dacolva - mind ritkábban kötöttem be magam.
Nem csupán kényelmetlen ilyenkor a biztonsági öv, de megőrjített a tudat, hogy ütközéskor vetélést okozhat. Annak ellenére, hogy nyilván tisztában voltam vele: ha nem használom, egy esetleges szélvédőn való kirepülés sem kedvez a baba és a mama egészségének.
Németországban élő, kisgyerekes barátnőm csak legyintett biztonsági övvel kapcsolatos félelmeimen. Persze érthető: összehasonlítani is nehéz a két ország útviszonyait, vezetési kultúráját, baleseti statisztikáit. De ennek megvitatásába inkább nem mentem bele. Úgy éreztem, sokat nem segítene a problémán.
Övterelő
Nyár végén azonban - amikor még a család nagy része sem tudott a hírről - egyik napról a másikra megoldódott a dolog. Megszületett az unokahúgom, és ezzel egy időben megörököltem a sógornőmtől egy okos kis szerkezetet: övterelőnek hívják.
A lapos párnára emlékeztető eszközt egy hevederrel kell az ülés háttámlájához rögzíteni, majd rá lehet ülni. A biztonsági öv becsatolását követően az alul futó vízszintes pántot egyszerűen le lehet húzni vele a pocakról a két láb közé. Az egyébként pár ezer forintba kerülő eszközzel nemcsak kényelmesebb az utazás, de félelmek és családon belüli - utasbiztonsággal kapcsolatban kialakult - konfliktusok sem árnyékolják be azt. Azt hiszem, mindez a karácsony táján intenzívebbé váló rokonlátogatások idején nem egy utolsó dolog.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- terhesség
- ultrahang
Ultrahangvizsgálat: tényleg zavarja a babát?
- terhesség
- ultrahang