Ilyenek voltak a ballagási ünnepségek a ’70-es, ’80-as években: azóta sok minden változott
Repülj vissza velünk az időbe, és nézd meg, hogyan ballagtak a diákok évtizedekkel ezelőtt.


- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Rúzsa Magdi először mindhárom babájával egy fotón: már 4 hónaposak az ikrek
- Átmennél most a földrajzérettségin? 10 kérdés, amire tudni kellett a választ
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
- 121 kilóról indult, 45 kilót fogyott CICO-diétával az édesanya: így néz ki most a kétgyerekes Colleen
A középiskolai ballagási ünnepség meghatározó mérföldkő egy diák életében, hiszen egy korszak lezárását és egy új élet kezdetét jelenti. A végzősöknek nem csak az iskolájuktól, kedvelt tanáraiktól és osztálytársaiktól kell búcsút venniük, a ballagás egyben a gyermekkor végét és a felnőtté válás kezdetét is jelképezi.
Bizonyára mindenki élénken emlékszik a saját középiskolai, sőt van, aki még az általános iskolai vagy óvodai ballagására is. Az ünnepség napján a tanulók szépen felöltözve, virágcsokorral és általában sóval, pogácsával, aprópénzzel, valamint egy kis földdel megrakott tarisznyával vonultak végig az utcákon és az osztálytermeken a zászlóvívőt követve, miközben olyan népszerű ballagási énekeket énekeltek, mint a Gaudeamus igitur vagy az Elmegyek, elmegyek kezdetű magyar népdal.
Ballagás régen
Magyarországon a szokás az 1870-es években indult útjára Selmecbányán, amikor a Bányászati és Erdészeti Akadémia végzős tanulói búcsúzóul a Ballag már a vén diák kezdetű, ma már mindenki által ismert dalt énekelték. Az 1950-es években ideiglenesen betiltották a ballagási ceremóniákat, majd a 20. század második felében újra szárnyra kapott, aminek - ideiglenesen - a pandémia vetett véget.
Most kicsit hátrahagyva a jelent, repülj vissza velünk az időben a hetvenes, nyolcvanas évekbeli ballagási ünnepélyekre! Régi fotókat mutatunk.
Borító- és ajánlóképek: Getty Images Hungary