A gyerekek 3 tipikus fertőzése a téli és kora tavaszi időben

Így védd ki!

Néhány házi praktika bevetésével nem lesz rémálom ez az időszak.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A gyerekek egész nap össze vannak zárva egy kis teremben, ahol sokkal könnyebben kapják el egymástól a különböző kórokozókat. Az orvos bevonása elengedhetetlen, de némi alternatív kezeléssel gyorsíthatod a gyógyulás folyamatát, és erősítheted a kicsi immunrendszerét is.

A természetes módszereknek és házi praktikáknak nincs párja, de a dupla adag figyelem sem elhanyagolható komponens. A szakemberek az alábbiakat javasolják a tipikus tél végi-kora tavaszi nyavalyák ellen.

A legártatlanabb: nátha

A leggyakoribb téli betegség a nátha, mely orrfolyással, levertséggel, hőemelkedéssel kezdődik. Már ebben a stádiumban érdemes komolyan foglalkozni vele, és kezelni a tüneteket. Ha nem teszed, hamarosan köhögéssel, torokfájással és magas lázzal is kiegészülhet a kezdeti állapot. Az óvodában vagy iskolában ezt a legkönnyebb elkapni, ám ha megvan a baj, hatásos módszerekkel egy-két nap alatt letudható a betegeskedés.

Megelőzésként érdemes az immunrendszert megtámogatni, különösen fontos az A-, C-, B6-, D- és E- vitaminok, valamint a folsav pótlásáról gondoskodni. Alapesetben elegendő a változatos étkezés, ám a zöldségek-gyümölcsök tél végére-kora tavaszra már elveszítik vitamintartalmuk egy részét, ezért külső segítségként táplálékkiegészítőket is fel lehet íratni az orvossal.

Ha már folyik a kicsi orra, és be is lázasodott, a meleg tea sok citrommal, a méz és a húsleves szinte csodákra képes. További természetes gyógymódokról ide kattintva olvashatsz.

A 9 legerősebb természetes gyógymód - Szeszélyes tavaszi időben

Nézegess képeket!

Elolvasom

A legkellemetlenebb: felső légúti betegségek

A felső légúti betegségek döntő többsége vírusos eredetű, megfelelő kezelés híján pedig bakteriális fertőzés is lehet a szövődményük. Az antibiotikum-szedés a hagyományos gyógymódja, sok szakember szerint pedig homeopatikus szerekkel is eredményesen fel lehet venni a küzdelmet a bacilusokkal szemben.

Ami biztosan kelleni fog: lázcsillapító trükkök, köptető, orrcsepp, emelt adagú vitaminbevitel, rengeteg folyadék és még több pihenés. Ha ennek ellenére sem javul a gyerkőc állapota, illetve tüszős mandulagyulladásra, középfül- vagy arcüreggyulladásra utaló tüneteket észlelsz, feltétlenül fordulj szakorvoshoz. Az enyhébb lefolyású betegségnél vesd be a párásítást - ez főleg száraz köhögésnél hatásos. Ha nincs erre szolgáló speciális készüléked, akkor a radiátorra fektetett nedves törölköző is megfelelő lehet.

Képek! 11 természetes módszer az influenza ellen

Nézegess képeket!

Elolvasom

A legijesztőbb: krupp

A krupp a gége hangszalag alatti régiójában kialakuló, gyakran súlyos, belégzési nehezítettséggel, ugató köhögéssel kísért heveny felső légúti szűkület. Az akut gyulladás általában vírusfertőzés következménye. Általában - egy sima légúti fertőzéshez hasonlóan - magas lázzal és torokfájással jelentkezik, ám hamarosan nehézlégzés és jellegzetes hangú, ugató köhögés súlyosbítja a helyzetet.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

A gyerek, főleg, ha kicsi, nagyon megijedhet, ha nem kap rendesen levegőt. Az orvosok azt tanácsolják a szülőknek, hogy őrizzék meg a lélekjelenlétüket, és nyugtassák meg a kicsit - már csak azért is, mert a sírás még inkább megnehezíti a levegő szabad áramlását. Ha fenti a tüneteket észleled, azonnal sétálj a kicsivel a szabadban, vagy szellőztesd ki alaposan a gyerekszobát. Majd, ha megnyugodtak a kedélyek, irány az ügyelet.

A krupp esetén nincs módszer a megelőzésre - egyszerűen kivédhetetlen -, ám néhány trükkel csökkentheted a tüneteket. A korábban említett párásítás csodákra képes, illetve a szmogmentes levegő is elengedhetetlen. Azonban arra is fel kell készülnöd, hogy a betegség három-hét napig elhúzódhat, ráadásul egy rövid kórházi kitérővel zárulhat. Próbálj pozitív maradni, és a kicsit is biztasd: hamarosan felépül, és mehet vissza játszani.

Ezt is szeretjük