Bármilyen röppentyű csípi is meg a gyerekeket, a hideg borogatás csak jót tehet. Sőt, a csípésre helyezett egyetlen jégkocka is megakadályozza, hogy a méreg szétterjedjen, miközben a fájdalmat is enyhíti.
Dia
Az aktívszén-porból készült massza gyorsan kiszívja a csípésből a mérget. Nyiss ki néhány szénkapszulát - patikákban kapható -, öntsd ki belőlük a port, keverd össze pár csepp vízzel, és kend a csípésre.
Dia
A méh váladéka savas kémhatású, ezért a csípést lúgos szerrel érdemes kezelni. Keverj el egy evőkanál szódabikarbónát pár csepp vízzel, majd kend a csípésre.
Dia
A darázscsípés viszont lúgos méreganyagot juttat a bőrbe, így azt savas kémhatású háziszerrel, például frissen facsart citromlével kezeld.
Dia
Darázscsípésre ajánlott még a fele-fele arányú ecet-víz keverék. Az ezerarcú konyhai szer remekül semlegesíti a bőrbe jutott irritáló anyagokat, ugyanakkor a fájdalmat is enyhíti. Medúzacsípésre is javasolják.
Dia
A levendula illóolaja mindenféle csípésre ajánlott: fertőtlenít, miközben nyugtató hatása révén a viszketést vagy fájdalmat is enyhíti. 5 ml-t keverj össze 25 ml 40%-os alkohollal, csepegtess belőle tiszta pamutdarabra vagy vattacsomóra, és nagyjából fél órára helyezd a csípésre.
Dia
Amilyen hétköznapi zöldség a petrezselyem, olyan hatékony a különféle csípések esetén: alaposan moss meg egy kisebb csokornyit, és helyezd az érintett területre.
Dia
A bármilyen csípésre ajánlott teafaolaj azonnali hűsítő érzést okoz. Fertőtlenítő tulajdonságfal bír, miközben rövid időn belül megnyugtatja az irritált felületet. Nyugodtan használd hígítatlanul.