Elveszi az éhséget és kipucolja a salakanyagokat a testből: így fogyaszd az útifűmaghéjat

Az útifűmaghéj magas rosttartalma miatt a diéta remek kiegészítője lehet.

Fogyás útifűmaghéjjal
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A rostszegény táplálkozás székrekedéshez, a belek nem megfelelő működéséhez, puffadáshoz, vércukorszint-ingadozáshoz, ezeken keresztül pedig hízáshoz és számos egészségügyi problémához vezethet.

A növényi szénhidrátoknak - amilyen a rost is - kiemelkedő szerepe van a fogyókúrában. A hüvelyesekben, zöldségekben, gyümölcsökben, teljes kiőrlésű gabonákban található rostokat a szervezet nem képes megemészteni, eljutnak a vastagbélbe, ahol megkötik a felgyülemlett vizet, ezáltal a székletürítés sokkal rendszeresebb, gyakoribb lesz. A megfelelő mennyiségű folyadékkal kiegészítve nemcsak az anyagcserét indítja be, de segíti az elfogyasztott ételek és a bennük található vitaminok gyorsabb felszívódását is.

Csökkenti a vér koleszterinszintjét, és telít

Az útifűmaghéj, más néven indiai bolhafű Nyugat-Ázsiában, Indiában és Iránban őshonos növény, amelynek magja és magburka a gasztronómiában is hasznosítható.

GettyImages-507955380

Klinikai kutatások kimutatták, hogy az útifűmaghéj értékes tápanyagtartalma csökkenti a koszorúér-betegségek kialakulásának kockázatát, valamint a vér koleszterinszintjét. 62 székrekedéssel küzdő, túlsúlyos pácienst vizsgáltak, akiknek több héten keresztül napi 3,5 gramm útifűmaghéjport adtak. A vizsgálatok végén 54 betegnél volt kimutatható a koleszterintszint csökkenése.

Az indiai bolhafű kúraszerű használata nem csak rendszeressé teszi a székelést, de a benne található anyagok miatt tisztítja a májat és az epét, amely a test méregtelenítéséért és a salakanyagok távozásáért felelős. Magas rosttartalma révén a jóllakottság és telítettség érzését kelti, ezáltal sokkal ritkábban éhezel meg, ami által kevesebb kalóriát juttatsz a szervezetbe. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Hogyan fogyaszd az útifűmaghéjat?

Az útifűmaghéj 100 grammja 87 gramm élelmi rostot tartalmaz. Összehasonlításképp: a napi rosttartalom 20-30 gramm között mozog, ez a három főétkezésre lebontva 8 gramm rost elfogyasztását célozza meg, így az útifűmaghéjból is fogyassz nagyjából ennyit. A belőle készült lisztszerű por - amelyet bioboltokban, drogériákban szerezhetsz be - tökéletesen alkalmas arra, hogy kiegészítsd vele házi készítésű diétás süteményeidet vagy más tésztákat, de müzlibe, gyümölcsös turmixokba, joghurtba is bátran tehetsz belőle egy evőkanállal.

GettyImages-527399395

Amennyiben nem az ételekhez kevered, fogyaszthatod préselt gyümölcslevekben vagy vízben feloldva is. A reggeli és esti étkezés előtt 20 perccel javasolt egy pohárkával inni belőle, ami bizonyítottan elveszi az éhséget, és sokáig telítettséget biztosít. Az útifűmaghéj fogyasztása ugyanakkor kúraszerűen ajánlott, két hét után tarts egy-két hét szünetet, és megemelt folyadékfogyasztás szükséges mellé.

Fogyás olajos magvakkal

Az olajos magvak általában nem állnak a legjobb fogyókúrás ételek hírében, mivel viszonylag sok kalóriát tartalmaznak, azonban jótékony hatásaik messze túlmutatnak az energiatartalmukon.

Hány szem mag 100 kalória? Mutatjuk a diótól a mogyoróig az összes kedvencet

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borító-és ajánlóképek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük