Hány gramm fehérjét kell enni a fogyáshoz? A pontos szám a szakértők szerint
A sikeres diéta alapja egy jó terv, amely segít a súlyvesztésben.
- Sikkes és nőies lesz a szetted, ha a természet színeit viseled, amikre rákattant a divat: színes, de mégsem harsány »
- Ezt tedd, hogy dúsabbnak tűnjön és legyezőszerű legyen a szempillád: nem a több réteg festék a megoldás »
- A 46 éves Angelina Jolie szép bőrének titka rém egyszerű: a megfelelő hidratálásban és a fényvédőben hisz »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- Helyesíráskvíz: ironikus vagy irónikus? Tudod, hogy írjuk helyesen?
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
Az elhízás egyik fő oka a finomított szénhidrátban gazdag élelmiszerek fogyasztása. Nem véletlen, hogy a diétás étrendek alapja a csökkentett szénhidrát-, illetve megemelt fehérjebevitel.
A szénhidrátokból a szervezet - többek között - az izommunkához és az agyműködéshez szükséges energiát nyeri, ám ha a szükségesnél többet viszel be, raktározásra kerül, zsír lesz belőle. A fehérjék legfontosabb feladata, hogy a szervezetben zajló biokémiai folyamatokat katalizálják, valamint nélkülözhetetlenek az izmok felépítésében is.
Napi 75-94 gramm fehérje
A Magyar Obezitológiai és Mozgásterápiás Társaság szerint a fogyás érdekében a napi 1200-1500 kalóriás étrend 25%-át kell kitennie a fehérjebevitelnek. Természetesen a testtömegtől és a fizikai aktivitástól is függ a napi fehérjebevitel: ha valaki rendszeresen - napi szinten - sportol, napi 2 gramm fehérje javasolt testsúlykilogrammonként, ha nem, akkor elég 1 gramm testsúlykilogrammonként.
Amennyiben jelentős túlsúlyról van szó, úgy a zsírmentes testtömegből kell kiindulni. Tehát egy nem sportoló, 70 kilogrammos, fogyni vágyó nő esetében napi 70 gramm fehérjebevitel ajánlott. A fehérjét elsősorban grillezett szárnyashúsok, halak, zsírszegény tejtermékek - sajtok, natúr joghurt kefir - formájában kell bevinned. Kiváló növényi fehérjeforrások a hüvelyesek: a lencse, a bab, a szója, a zöldborsó.
Amit kerülj a diéta alatt
Lapozd át az alábbi galériát, és nézd meg, melyek azok a veszélyes szénhidrátforrások, amiket érdemes távolról elkerülnöd!