Akár 15 kilót is fogyhatsz a Mayo Klinika-diétával
Így csináld jól
2017-ben sokak számára fogja meghozni ez a módszer a sikert.

- Csak pár apró mozdulat, és nem villan ki a melltartó a ruha alól: szuper trükkök, ha meggyűlik a bajod a kivágott fazonokkal »
- 5 ruhakombináció, ami a 2000-es évek elején menő volt, de ma már kicsit sem sikkes: még jó, hogy nem mindent melegít fel a retró divat »
- Nincs 160 centi, de zseniálisan variálja a divatos fazonokat: ha így öltözöl, a bő ruhák sem nyomják össze az alakod »

- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Hátborzongató, VV Anett mit hallucinált igazából: először mondta el, mi történt a teaszeánszon
A Mayo Klinika-diéta egy olyan, orvosok által összeállított klinikai fogyókúrás módszer, melynek elsődleges célja az életmódváltás elősegítése, valamint a normális testsúly beállítása és hosszú távú megtartása. Olvasd el, hogyan érik ezt el!
A diéta egyik fontos alapja, hogy megtanít lépésenként elhagyni az egészségtelen szokásokat, és azokat egészségesekkel helyettesíteni. A Mayo Klinika ugyanis nem az éhezésről és a lemondásról szól, hanem a kiegyensúlyozott életmódról.
A Mayo Klinika-diéta két fázisa
A Mayo Klinika-diéta első két hete a fogyókúra bevezető fázisa, melynek célja, hogy beindítsa a fogyás folyamatát a szervezetben. Már ebben az időszakban két és fél-négy és fél kiló súlyvesztésre számíthatsz attól függően, mekkora felesleged van.

Ebben az első időszakban a diéta megtanít egy sor egészséges szokásra, és leszoktat ugyanennyi olyanról, amely elhízást vált ki. Ez azonban még csak a gyakorlás és a kedvcsináló a második szakaszra.
A harmadik héttől kezdődően a fogyás kissé lelassul, így hetente fél-egy kiló leadása várható. Ez az egészséges testsúly elérésével szinten tartásba csúszik át néhány hónap alatt. A második fázis célja, hogy alaposan megismerd, mennyit, mikor és hogyan érdemes enni, sőt, a mozgásra is próbál rászoktatni a módszer.
A Mayo Klinika-ételpiramis
A Mayo Klinika-diéta étrendje nem várja el tőled, hogy minden egyes nap grammra pontosan számold a fehérjéket, zsírokat, sőt, még a kalóriákkal sem kell sokat foglalkoznod. Segítségként azonban a diéta alkotói készítettek egy ételpiramist, melynek alapján könnyen meghatározhatod, miből mennyire van szükséged.
A piramis alján, egyenlő arányban, a diéta során korlátlan mennyiségben fogyasztható gyümölcsök és zöldségek szerepelnek. Ezek felett következnek a magas rosttartalmú szénhidrátforrások, majd a fehérjében gazdag tejtermékek, hüvelyesek és húsok. A piramis keskenyebb részében a szívbarát, szaturálatlan zsírok találhatóak, míg a csúcsot az édességek alkotják. Ajánlott, hogy ezek naponta maximum 75 kalóriát tegyenek ki. Ha egy nap mégis többet ennél, akkor a következő napi édességről kell lemondanod.
Ajánlott mozgás a diéta mellé
A Mayo Klinika-diéta során erősen ajánlott, hogy naponta legalább 30 percet mozogj, ugyanis ez nemcsak a fogyást pörgeti fel, de számos jótékony egészségügyi hatással is bír. A mozgásra a Mayo Klinika fokozatosan igyekszik rászoktatni, így kezdők számára eleinte öt-tíz perc sportolást ajánl.
A diétát összeállító orvosok emellett azt is hangsúlyozzák, hogy a mozgás nemcsak az edzésből kell, hogy álljon: a nap folyamán is inkább válaszd a lépcsőt a lift helyett, és egy buszmegállónyi távolságot is inkább gyalog tegyél meg.
OLVASD EL EZT IS!

- cukorbetegség
- szénhidrát