Hány fok van a lakásodban? Elhízást okozhat a túl magas hőmérséklet
A különös jelenség hátterében az úgynevezett barna zsírsejtek állnak.
- Vidám, feltűnő mintákat hoz magával a nyári körömdivat: 6 mutatós manikűr a bohémtól a letisztultig »
- Sokáig feszes és rugalmas marad az arcbőr, ha a fényvédő nem marad ki a rutinból: 3 ok, amiért megéri mindennap használni »
- Az 54 éves Julia Roberts ismét bevetette kedvenc stílustrükkjét: lenyűgözően festett Cannes-ban »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Melyik oldalon található a máj? 8 kérdéses kvíz az emberi szervezet felépítéséről
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Nem érdemes télen túl magasra tekerni a radiátor hőszabályzóját a lakásban. Nemcsak azért, mert a fűtésszámla az egekbe szökik, hanem mert elősegíti a fölös kilók szaporodását is.
A magas hőmérséklet hízáshoz vezet
Nem ajánlott 23°C fölötti hőmérsékletet tartanod a lakásban, a téli hónapokban 20-23°C fok az ideális. A nyugati emberre jellemző, hogy a hidegebb téli hónapokban mind kevesebb időt tölt a szabadban, miközben egyre magasabbra tekeri otthonában a fűtést. Ez a magatartás azonban sem egészségügyi, sem fogyókúrás szempontból nem szerencsés.
A hideg kordában tartja a zsírsejteket
Talán meglepő, de a hideg segíti a zsírfelesleg egészséges keretek között tartását: beindítja a zsírsejtek barna zsírszövetté alakulását. A barna zsírszövet feladata a test melegen tartása. Míg újszülötteknél nagy mennyiségben megtalálható, addig a felnőtteknél már csak elszórtan. Ám még kis mennyiségben is képes felpörgetni a hőtermelést, élénkíti a test energiafelhasználását, vagyis az anyagcserét.
A kalóriaégetés csak hidegben indul be
A barna zsírsejtek sajátossága, hogy kalóriaégetés révén tartják melegen a testet, ám ez a folyamat csak hidegben indul be. A meleg szobában a táplálkozás útján bevitt zsiradékok fehér zsírrá alakulnak, melyeket a szervezet elraktároz, és súlyfelesleg alakul ki belőlük.
20-23°C-nál ne legyen melegebb
Természetesen az sem szerencsés, ha a spórolás jegyében 16-18°C fok körüli a lakásod hőmérséklete. Ilyen alacsony hőfokon ugyanis könnyen alakulnak ki légúti megbetegedések, ráadásul a keletkező pára lecsapódik a falakon, ami kedvez a penészképződésnek. A hideg hónapokban tehát tartsd 20-23°C között a lakás hőmérsékletét.
Ne félj a kinti hidegtől!
Legalább a hétvégéken érdemes kisebb-nagyobb sétákat tenned természetben. A több hetes benti tartózkodás sem az immunrendszerednek, sem a testsúlyodnak nem tesz jót. Vegyél meleg cipőt, öltözz fel rétegesen - ügyelve, hogy a legalsó réteg nedvszívó pamutból legyen -, és zárd be magad mögött a lakás ajtaját. Ha pedig igazán szórakoztató téli sportra vágysz, kattints korábbi cikkünkre, és válogass a hazai korcsolyapályák között.
Nálad hány fok van a lakásban?
OLVASD EL EZT IS!

- megelőzés
- fűtés
Mennyi az ideális hőmérséklet télen a lakásban?

- fűtés
- spórolás