A gyomorgyűrű veszélye a sebész szemével

Érdemes kipróbálni?

Egyre többen választják a gyomorgyűrűt mint végső megoldást. De vajon jó ötlet?

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Számtalan sikertelen fogyókúra után sok ember fejében megfordul, hogy orvosi segítséget kér a súlyvesztés eléréséhez. A gyomorgyűrű behelyezése azonban korántsem jelenti azt, hogy eljött a büntetlenül fogyasztható hizlaló szénhidrátok, csokoládék ideje, sőt.

Aki a műtétet vállalja, annak szigorú diétát kell tartania, nem beszélve arról, hogy az esetleg szövődményekkel is számolnia kell.

Mi az a gyomorgyűrű?

A gyomorgyűrű nem más, mint egy műszer, amelyet sebészeti úton, laparoszkópiás műtéttel helyeznek a gyomor felső részébe. Úgy kell elképzelni, mint egy nadrágszíjat, aminek a méretét meghúzással, illetve kiengedéssel lehet változtatni, tulajdonképpen így lehet vele szabályozni a bevitt táplálék mennyiségét.

Ez azonban továbbra sem elég a sikerhez, bármilyen szépen is hangzik.

Sokan beleesnek abba a csapdába, hogy feltételezik, a gyomorgyűrű után minden gondjuk-bajuk megoldódik, a plusz kilók pedig leolvadnak, holott korántsincs így. A gyomorgyűrű beültetése után állandó kontrollvizsgálatokra kell járni, hogy az orvos beállíthassa a megfelelő méretet, ráadásul maga a beavatkozás is számos veszélyt rejt magában.

Kockázatos beavatkozás

Dr. Csiszár Miklós elárulja, hogy milyen kockázatokkal és szövődmények kell esetlegesen számolnia annak, akik gyomorgyűrűt választ. Nézd meg videónkat!

Ugyanakkor annak, aki mindezek ellenére a műtét mellett dönt, fel kell készülnie arra is, hogy az étrendjét jó ideig csak pépes és folyékony ételek fogják alkotni, ugyanis a műtétet követő bő egy hónapban szigorú diétát kell tartani.

Ezt is szeretjük