Felpörgeti az anyacserét, kipucolja a májat, jót tesz a vesének: a szilva 5 áldásos hatása

A szilva nem csak magas rosttartalmának köszönhetően segíti a fogyókúrát.

GettyImages-178928499
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az őszi szezon kedvelt gyümölcse a szilva, ami azonban nem csak süteménybe, vagy pálinkának jó. Nyersen vagy aszalva fogyasztva számos kedvező hatása érvényesül, így a fogyókúrába is bátran beépíthető.


A sokoldalúan felhasználható gyümölcs igazi kincs a fogyókúrában, mivel kiváló tápanyagforrás, de nem terheli meg az emésztést és az anyagcserét, mi több, kifejezetten kedvező hatással van rájuk.


Mi mindenre jó a szilva?

A szilva rendkívül gazdag élelmi rostokban, ezáltal kedvezően hat az emésztésre, enyhe hashajtó hatása révén székrekedés ellen is kiváló. Bővelkedik A-, B-, C- valamint K-vitaminban, de tartalmaz magnéziumot, cinket, vasat, kalciumot és káliumot. Utóbbi nemcsak a szív, az izmok és az idegrendszer megfelelő működéséhez járul hozzá, de vízhajtó hatása révén eltávolítja a szervezetben felgyülemlett felesleges vizet is, ami kevesebb pluszkilót és egy sokkal vékonyabb külsőt, laposabb hasat eredményezhet.

GettyImages-1141532475

Remek antioxidáns

A szilva gazdag antioxidánsokban, különösen polifenolokban, amelyek segítenek csökkenteni a szervezetben felhalmozódott gyulladásokat, valamint megvédik a sejteket a káros szabad gyökök ellen. Kutatások kimutatták, hogy a szilva kétszer olyan gazdag polifenolokban, mint más gyümölcsök, például az őszibarack vagy a nektarin.

Kipucolja a májat, és jót tesz a vesének

A szilva nemcsak felpörgeti az anyagcserét, de segíti a máj és vese munkáját is, rostjai révén kipucolja a szervezetet, és tisztítja a vért. Mindkét szerv fontos szerepet tölt be a szervezet méregtelenítési folyamataiban, de részt vesznek a szénhidrát-, a fehérje- és a zsíranyagcserében is, így optimális működésük elengedhetetlen a pluszkilók leadásában is.

A cikk az ajánló után folytatódik

Szabályozza a vércukorszintet

A szilva olyan tulajdonságokkal is rendelkezhet, amelyek segíthetnek a vércukorszint szabályozásában. A szilva magas rosttartalmának köszönhetően hosszasan biztosítja a jóllakottság érzését, miközben nem okoz nagy kilengéseket a vércukorszintben. Ugyanakkor, mivel a szilva magas kalória- és szénhidráttartalmú - egy szem 12 kcal-t és 2,7 gramm szénhidrátot tartalmaz - ezért nem szabad mértéktelenül fogyasztani. Napi fél csészényi mennyiség az ideális.


Hogyan fogyaszd a szilvát?

A szilva nyersen és aszalva fogyasztva is kifejti áldásos hatását, ugyanakkor jó, ha saját magad, otthon aszalod a gyümölcsöt, mivel a bolti, zacskós termékek gyakran sokkal több cukrot tartalmaznak, ami a fogyókúra rovására mehet.

GettyImages-848338420

A szilvából remek fogyókúrás fogások készíthetők, például isteni bélradírozó smoothie, szilvakrémleves, szilvás sült csirke, szilvaszószban pácolt cékla, de receptjeink segítségével készíthetsz belőle ecetes savanyúságot vagy hagymás szilvaszószt is.

Őszi turmixok

Ezek az iható vitaminbombák pedig nemcsak egészségesek, de ha a megfelelő összetevőket választod, a fogyókúrát is támogatják.

Alig van bennük kalória, mégis tele leszel energiával: uzsonnára tökéletesek ezek a turmixok

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borító- és ajánlóképek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük