Figyelem! Ezeket a fogyasztószereket tiltották be

Vigyázz velük!

A fogyókúra áldozatokkal jár, ami azonban nem az életedet jelenti! Ezen szereknek még a nevét is felejtsd el!

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A súlycsökkentés sikere érdekében számos olyan kiegészítő megtalálható a piacon, mely a szervezetre gyakorolt hatása miatt hozzásegíti a fogyni vágyókat ahhoz, hogy kevésbé viselje meg őket a szigorú étrend és bizonyos ételek megvonása. Ezek között vannak igazán hatásosak, és vannak talán kevésbé erőteljesek, de ez sokszor nem csupán az összetevőktől függ, hanem az egyén szervezetétől is.

Ezekkel szemben viszont olyan fogyasztószerek is léteznek, melyek nem a kilókat, de az egészséget is veszélyeztetik. Bár a következőket a világ számos részén betiltották, illetve hazánkban nem is forgalmazzák, nem árt vigyázni a más szerekben is fellelhető összetevőikkel, valamint az őket mégis árusító, kétes forrásokkal.

Lindaxa tabletta

A 10 és 15 milligrammos változatban kapható, szibutramin-tartalmú gyógyszert a 2010-es év elején tiltották be az egészségre veszélyes hatóanyaga miatt - akárcsak a Reductilt és a Minimectilt -, mivel a használata során felmerülő káros hatás felülmúlja a gyógyszertől várható pozitív változások arányát. A szibutramint elsősorban kóros elhízás esetén írták fel, ugyanis a központi idegrendszerre kifejtett hatása révén növekszik a teltségérzet és a szervezet energialeadása.

Annak ellenére, hogy csak orvosi javallatra történhetett a szedése, az általa bekövetkezett halálesetek miatt az Európai Unió összes tagállamában betiltották a forgalmazását, és felfüggesztették a gyártását is. A tabletta mellékhatásait a hozzá mellékelt tájékoztató is tartalmazta: többek között említve volt a magas vérnyomás, az emésztőrendszeri betegségek sora, a fejfájás, a szorongás, illetve a görcsroham.

Fen-phen, más néven Ma Huang

Többféle néven lehet a piacon megtalálni a csikófark - Ephedra - növény hatóanyagát, mely elsősorban a kínai orvoslás egyik csodaszerének tekinthető, hiszen egyaránt ajánlják fogyókúrákhoz, de teljesítmény-, koncentráció- vagy energianövelés céljából is. Elsősorban Amerikában jelentette a legnagyobb problémát, hiszen a mérgezéses esetek kétharmadát társították a csikófarkhoz, egy tanulmány pedig 16 ezer olyan esetről számolt be, melyben a növény egészségkárosító hatása lépett fel.

Ezek nélkül nem indul be a fogyás! 15 nélkülözhetetlen kellék

Nézegess képeket!

Elolvasom

A csikófark hatóanyaga, vagyis az efedrin összeszűkíti az ereket, stimulálja az agyat, és felgyorsítja az anyagcserét is. A belőle készült termékek igazoltan befolyásolják az alapvető testi folyamatokat, mellékhatásként azonban heves szívdobogás, fejfájás, szívritmuszavar, agyvérzés, szívroham és halál is felléphet.

A Fen-phen tablettát 1996-ban törzskönyvezték annak ellenére, hogy a szedése elsődlegesen is tüdő-hipertenzió kockázatával járt. Egy évvel később már közel kétmillió embernél léptek fel szívbillentyűzavarok, az általa bekövetkezett halálesetek száma pedig több ezerre tehető. A klinikai kísérletek hiába csak 3%-kal nagyobb súlycsökkentést igazoltak, tömegesen fordulnak a kínai orvoslásban a már ötezer éve használt növény hatóanyagához. Az amerikai betiltás ellenére a tradicionális kínai gyógyászatban hívő emberek könnyen az életüket kockáztathatják az interneten kétes forrásokból beszerezhető, efedrintartalmú csodaszerekkel.

Az adalékanyagok is veszélyesek a diétázókra

Ha diétázol, számos dologra oda kell figyelned, hogy megőrizd egészségedet. Ezek közé tartozik az is, hogy lehetőleg káros adalékanyagoktól mentes élelmiszereket fogyassz. Videónkból kiderül, miért!

Adipex retard kapszula

A fogyókúrázók által használt szer hivatalosan nem kapható az országban, ennek ellenére az internetnek köszönhetően sajnos hozzáférhető. Az ilyen és ehhez hasonló kétes eredetű forrásokból történő beszerzés mindig kockázatosnak nevezhető. A kapszula hatóanyaga a phentermin, ami az amphetaminok közé tartozik, melyről azt kell tudni, hogy a központi idegrendszerre fejti ki hatását - serkent, hőtágító és étvágycsökkentő.

Ez utóbbiak miatt vált a fogyókúrák egyik népszerű kiegészítőjévé is. Mellékhatásaként azonban nem csupán a hozzászokás veszélyét lehet említeni, de sokszor halálos kimenetelű is lehet a szedése, mivel szívbillentyűzavarokat, hipertenziót, légszomjat és a tüdő súlyos károsodását okozhatja.

OLVASD EL EZT IS!

fenyeves
  • végleges fogyás
  • veszélyes diéta

Ebbe a diétába haltak bele a legtöbben

fagyi sutivel
  • elhízás okai
  • végleges fogyás

Ezért hízol el: a rejtett veszély

Ezt is szeretjük