Napi 2 evőkanál chiamag, és maguktól olvadnak a kilók
Így edd, ha fogyni akarsz!
Az apró magok sokat segítenek.

- Minden eddiginél fontosabb most a vérplazmaadók szerepe - csatlakozz! (x)
- Túl a virágon: 5 egyedi ajándékötlet anyák napjára! (x)
- Hatékony ápolás a természettel összhangban (x)
- Tudod, hol vásárol Lékai-Kiss Ramóna? (x)
- Védjük meg kedvenceinket! (x)
- Eljött a kert- és teraszszépítés ideje! (x)
- Szédülés idős korban: ártalmatlannak tűnik, de komoly következménye lehet! (x)

- Újra divatos a vastag nyaklánc: nem lesz giccses a feltűnő fuksz, ha így viseled »
- Kipróbáltuk a legegyszerűbb bőrszépítő kombót: így a leghatásosabb a hialuronsavas hidratálás »
- Sosem mondanád meg, miből készültek ezek a menő táskák: Karl Lagerfeld kedvenc darabját gondolta újra a csodaszép modell »
- Kvíz: melyik folyó mellett van Makó? 10 kérdés Magyarország földrajzáról
- Gregor Bernadett levágatta hosszú haját: a rövidebb frizurát imádják a rajongói
- 10 kérdés biológiából, amit a suliban még tudni kellett: melyik igaz az állítások közül?
- Emilio felesége bombázó modellé fogyott: Tináról dögös fotók készültek
- Kvíz: mennyire ismered Magyarországot? Teszteld magad!
A chiamag az idei év nagy diétasztárja. Töretlen lelkesedéssel beszélnek róla a táplálkozástudósok és dietetikusok. Kedvező élettani és fogyókúrás hatásairól legendák keringenek, amelyeket azonban konkrét adatokkal támasztanak alá a maggal élők.
A chiamag rostdús, teljes értékű fehérjék vannak benne, tele van antioxidánssal és ásványi anyaggal. A chia tehát táplál, fogyaszt, és mellette egészséges is. Kísérletezz vele, és csempészd be a család étrendjébe!
Mi is az a chiamag?
A maja és azték indiánok kellemes felfedezése volt a chia, amely alapvető élelmiszer volt náluk, noha az újkorban csak a közelmúltban vált népszerűvé. A magnak erős nedvszívó jellege van, vízzel keverve pedig a duplájára duzzad, és zselés állagú lesz.
Mivel alapjában véve semleges az íze, édes és sós ételekhez egyaránt használható. Kiegészítésként bármilyen ennivalót meg lehet vele szórni, mert egy-két evőkanál is olyan hasznos tápanyagforrás, amelynek sokáig kitart az élénkítő és energizáló hatása.
Joghurtba, kefirbe és salátába szórva a legideálisabb, de gyümölcslevesekbe és levekbe is érdemes tenni belőle.
Hogyan fogyaszd még?
Remek házi pudingként
Pompás és élvezhető desszert készül a chiából, ha pudingot csinálsz belőle. Két csésze tejhez - amely az egészség jegyében lehet szója-, rizs- vagy kókusztej - fél csésze magot használj. Egy-két evőkanál kakaópor vagy reszelt csokoládé kell még hozzá, és pár csepp vaníliaaroma.
Édesítésként használj természetes formát, mézet vagy nyírfacukrot, sztíviát. Ezeket az alapanyagokat csupán össze kell turmixolni, és a hűtőbe rakni. Fél óra alatt sűrű lesz, és már kész is az egészséges chiapuding, amelyet gyümölccsel megszórva fejedelmi uzsonnaként tálalhatsz a családnak.
Igazi szuperélelmiszer a chiamag
Ha egyéb fantáziadús felhasználási lehetőségeket keresel, kattints a képnézegetőre. Olyan gusztusos, hogy garantáltan megkívánod!
Panírozni is lehet vele
Panírozáshoz használj teljes kiőrlésű Graham-lisztet vagy lenmaglisztet. Szórj bele chiamagokat, szezám- és lenmagot. Egy kis fokhagymaőrleménnyel és apróra vágott mandulával teheted pikánsabbá a keveréket.
Ha ezzel panírozod a natúr csirkét vagy a zöldségeket, alacsony kalóriatartalmú és káros koleszterinektől mentes lesz a vacsorád.
A csírája kész energiabomba
Ha csíráztatod a chiát, akkor is jól jársz vele. Kétujjnyi magot szórj egy lapos tál aljára, és önts rá vizet, hogy bőven fedje be. A vizet 12 óránként cserélni kell.
Három-négy nap múlva már vitaminokkal tömött, rostokkal és vízzel teli szárakon ingó, sötétzöld csírákat szüretelhetsz. Ezek bármilyen salátához illenek, de enyhén karakteres ízükkel önmagukban is fogyaszthatóak.