Amitől hipergyorsan beindul a fogyás: rebarbara, bodza, ribizli

Hogyan fogyaszd?

A friss gyümölcsök nemcsak finomak, de rostjaik a fogyást is beindítják.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha nyárra a legjobb formádat szeretnéd hozni, az első és legfontosabb lépés, hogy megszabadulj a mérgektől és a lerakódott salakanyagoktól.

Szerencsére nincs nehéz dolgod, a tavaszi friss, lédús, rostos gyümölcsökkel ugyanis igazán kellemes módját választhatod a béltisztításnak. Íme, a leghatékonyabbak!

Rebarbara

A kora tavasztól kapható rebarbara valójában inkább számít zöldségfélének, de íze és felhasználása miatt a legtöbben mégis gyümölcsként tekintenek rá. Mivel rosttartalma különösen magas, különleges és finom összetevője lehet egy tavaszi méregtelenítő, béltisztító kúrának.

A rebarbara levele mérgező, húsos, pirosas szára viszont finom, egészséges és diétás nassolnivaló lehet.

Mivel 100 gramm rebarbara csak 16 kalóriát tartalmaz, bűntudat nélkül fogyaszthatod akár reggelire, akár uzsonnára. Ám jellegzetes, fanyar ízét ne cukorral próbáld meg tompítani, inkább egyél hozzá más gyümölcsöket, például banánt vagy epret.

A rebarbara gazdag A-, B1-, B2- és C-vitaminban, így segít beindítani a zsírégetést, flavonoidjainak köszönhetően fokozza az anyagcserét, káliumtartalmának köszönhetően pedig kiváló vízhajtó is.

A népi gyógyászat székletlazító, bélműködés-szabályzó tulajdonsága miatt is használja. A rebarbaráról fontos tudnod, hogy oxálsavat tartalmaz, ami rossz hatással lehet a szervezeted kalciumháztartására, ám ahhoz, hogy ez a negatív hatás érződjön, napi egy kilogramm rebarbarát is meg kellene enned. Ha biztosra szeretnél menni, igyál a rebarbara mellé egy pohár tejet, így a savak a tejben található kalciummal lépnek kölcsönhatásba.

A legmeglepőbb zsírégetők, amikről talán nem is hallottál

Nézegess képeket!

Elolvasom

Így segíti legjobban a fogyást: A felkockázott rebarbarát keverd a gyümölcssalátádba, vagy párold meg és fogyaszd húsok mellé. Remek zsírégető desszertet is készíthetsz belőle: ehhez a felvágott rebarbarát óvatosan párold meg és ízesítsd egy kis kanál fahéjjal vagy szerecsendióval.

Bodza

Az illatos virágú, bogyós termésű bodzát a népnyelv a szegények gyógyszereként is ismeri, hiszen régebben számtalan egészségügyi problémát orvosoltak vele. Zöld részeit és a virág kocsonyás részét távolítsd el, mert ezek mérgezőek, maguk a virágok, illetve az apró bogyók azonban nemcsak finomak, de nagyon kedvező tulajdonságokkal rendelkeznek.

Felpörgetik az anyagcserét

A tavaszi gyümölcsök úgy segítik elő a fogyást, hogy vitaminjaik, illóolajaik, illetve rostjaik segítségével felgyorsítják az anyagcserédet. Ha szeretnél még több anyagcsere-gyorsító ételt megismerni, nézd meg videónkat!

A bogyókból készíthetsz lekvárt, de köretként is fogyaszthatod vörös húsok mellé. Enyhe hashajtó, vízhajtó, vértisztító és gyulladáscsökkentő hatása miatt a bodza a tavaszi tisztítókúra étrendjéből sem hiányozhat.

Erős illóolajai miatt a bodza termését nem érdemes nyersen fogyasztani, főzve vagy párolva azonban ezek az olajok segítik az emésztést és az anyagcserét, vitaminjainak köszönhetően pedig serkenti a zsírégetést.

Ha igazán különleges csemegére vágysz, mártsd palacsintatésztába a bodza virágját, és hirtelen süsd meg forró olajban - kedvező tulajdonságait a bodza így is kifejti, bár diétás szempontból nem ez a leghatékonyabb felhasználási mód. Ha fogyni is szeretnél, készíts inkább diabetikus bodzalekvárt - az almához és a szederhez különösen jól passzol az íze, ráadásul ezek a gyümölcsök béltisztító tulajdonságát is tovább erősítik.

Így segíti legjobban a fogyást: A bioboltokban kapható diabetikus bodzalekvár segíti legjobban a zsírégetést, de a szintén bioboltokban vagy nagyobb teaházakban beszerezhető bodzavirágtea is erős méregtelenítő. Nagyobb piacokon vásárolhatsz bodzát, de egy tavaszi kirándulás alkalmával magad is szedhetsz, hiszen sokfelé vadon is megterem. A bogyókat megpárolva húsok mellé is fogyaszthatod, mert megkönnyíti az emésztésüket.

Ribizli

Tavasz vége felé az apró szemű, piros bogyós ribizli is megjelenik a piacokon. 100 gramm gyümölcs mindössze 29 kalóriát tartalmaz, savanykás ízéből pedig sejtheted, hogy cukortartalma sem jelentős.

Annál gazdagabb viszont a ribizli rostokban, ráadásul apró magocskái is elősegítik a bélműködést. A B1-, B2-, B6- és E-vitaminok mellett a ribizli kiemelkedően sok C-vitamint is tartalmaz, vagyis nemcsak a bőrödet varázsolja bársonyosan simává, de a zsíranyagcserét, ezáltal pedig a fogyást is elősegíti. Szintén kiemelkedő a káliumtartalma, így ha egy hatékony, de természetes vízhajtót keresel, a ribizli remek választás lehet.

Mártásként remekül passzol a vörös- és vadhúsok mellé, ráadásul az emésztésüket is megkönnyíti, de levesként vagy joghurtként is finom. A legjobb persze az, ha nyersen fogyasztod a friss, lédús ribizlit - akár magában, akár túróval elkeverve, esetleg egy kanál mézzel ízesítve remek csemege lehet.

Így segíti legjobban a fogyást: Joghurttal elkeverve, húsok mellé, párolva, köretként vagy önmagában, desszert helyett fogyasztva.

OLVASD EL EZT IS!

bodzabogyo
  • természetes csodaszer
  • zsírégető táplálék

Extra erős zsírégető az óvodai menzáról

Ezt is szeretjük