-
Kedves Vásárlók!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Femina Klub áprilisi előadása Dr. Zacher Gáborral (Hiába vagy jó, nem elég: függőségeink fogságában) a 2020. március 11-én kiadott kormányrendelet értelmében elmarad.
Csapatunk arra törekszik folyamatosan a József Attila Színházzal közösen, hogy az esemény egy másik időpontban megrendezésre kerülhessen a korlátozások eltörlése után, mivel nagyon nagy az érdeklődés az előadás iránt.
A továbbiakról hamarosan tájékoztatjuk Önöket honlapunkon, és a Facebookon, addig is szíves türelmüket kérjük. Amennyiben úgy dönt, hogy a későbbiekben mégsem szeretne részt venni az előadáson, visszatérítjük a jegyárat, melyet kérjük, jelezzen kollégáink számára e-mailben: info@feminashop.hu , vagy keresse őket az alábbi telefonszámon: +36(1)789-9951
Köszönettel, a Femina Klub szervezőiBenned is állandóan ott van az az érzés, hogy hiába vagy jó, az nem elég? Egy újabb párkapcsolatod ment tönkre, a munkahelyen hiába hajtasz és túlórázol, elismerést nem kapsz, és még a mérleg sem akar kevesebbet mutatni. A szüleidtől folyamatosan azt hallod, hogy „bezzeg a mi időnkben”, pedig emlékszel gyerekkorodból, hogy akkor sem volt minden fenékig tejfel, és bizony a gyerekkori minták is rányomják bélyegüket későbbi életünkre.
Az állandó elégedetlenség, a nem kellés érzése, az elismerés hiánya és mindezért önmagunk okolása egyre jobban a mindennapok része lett, és ennek elviselésére olyan szokások rabjává válunk, melyek függővé tesznek minket.
A függőség kapcsán mindenki az alkohol- és drogfüggőségre asszociál, pedig léteznek olyan hétköznapi függőségek, melyek legalább olyan hatással vannak ránk, mint a kemény drogok. Ma már tényként kezelik, hogy létezik digitális függőség, sorozatfüggőség, de van, aki az evésbe, munkába, vásárlásba menekül, esetleg érzelmi függő, párkapcsolati függő lesz.
De mitől lesz valaki függő, és honnan ismerhetjük fel, ha valaki tényleg a rabja lett egy-egy rossz szokásnak? Mitől alakul ki, és hogyan kell kezelni? Az online drogok miképp kúsznak be az életünkbe, és mit tudunk tenni ellene? Egyáltalán, milyen függőségek léteznek, melyekről lehet, hogy nem is tudunk? Szülőként félnünk kell-e, hogy gyerekünk alkohol-, esetleg drogfüggő lesz? Attól, hogy egyszer kipróbálunk valamit, függővé válhatunk? Ki lehet-e gyógyulni a függőségből, és ha igen, hogyan? Létezik-e pozitív függőség?
Ezzel a kényes és mégis sokakat érintő problémával foglalkozunk az áprilisi Femina Klubban, ahol dr. Zacher Gábor addiktológus segít megértenünk függőségeinket és azok miértjét. Gyakorlati tanácsokat is kapunk, hogy tudatosabban figyeljünk saját magunkra és környezetünkre, és kiiktassuk ezeket a káros szokásokat és körülményeket.„Azért szokunk rá a testi-lelki mérgekre, mert jó érzéssel jár a használatuk. Legalábbis eleinte. Oldják a feszültséget, a szorongást, örömérzetet okoznak, csillapítják a testi vagy lelki fájdalmat.”
Dr. Zacher GáborDr. Zacher Gábor - Toxikológus
Dr. Zacher Gábor toxikológus, közkedvelt, hiteles, elismert orvos. 1986-ban végzett a Semmelweis Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán. A Péterfy Sándor utcai Kórház és Baleseti Központ Klinikai Toxikológiai Osztályán dolgozott főorvosként, majd a Honvéd Kórház Sürgősségi Betegellátó Centrumának vezetője volt. Több egyetemen tanít, és rendszeresen tart előadásokat. Többször nyilatkozott arról, hogy neki is vannak függőségei, az egyik ilyen a pipázás és a mogyorós csoki.
FEMINA KLUB TAGOKNAK
Kedves Femina Klub tagok!
Nagy örömünkre szolgál, hogy színházunk látja vendégül Önöket a Femina Klub rendezvényein. Minden előadás előtt egy órával megnyitjuk pénztárunkat, hogy Önök a rendezvényre szóló belépőikkel 20%-os kedvezménnyel válthassanak jegyet a József Attila Színház repertoárján szereplő előadásokra, kivéve a Macskafogó előadást. Az akció nem terjed ki a határon túli-, és vidéki előadások vendégjátékaira valamint Beavató Színházi előadásainkra, amelyek minden nézőnk számára csökkentett áron elérhetőek. A drámairodalom a születése óta keresi a választ az örök szerelem kérdésére. Feszegeti az adott kor erkölcsi és társadalmi normáit; bátran nyúl olyan kérdések megválaszolásához, amely a mai kor szavával élve: kiüti a biztosítékot. A József Attila Színházban három olyan produkciót is láthat a közönség, amely fájdalmas női sorsokat mutat be. A tavalyi évad első premierje: A pápanő volt, míg Szép Ernő Lila akáca zárta a színházi szezont. Hosszú évek óta fut sikerrel Shirley Valentine egy szomorú, fekete falhoz szóló monológja.
Várjuk Önöket szeretettel!
Nemcsák Károly, igazgató-
Következő előadások
-
Dr. Zacher Gábor
Hiába vagy jó, nem elég! Függőségeink fogságában
Benned is állandóan ott van az az érzés, hogy hiába vagy jó, az nem elég? Egy újabb párkapcsolatod ment tönkre, a munkahelyen hiába hajtasz és túlórázol, elismerést nem kapsz, és még a mérleg sem akar kevesebbet mutatni. A szüleidtől folyamatosan azt hallod, hogy „bezzeg a mi időnkben”, pedig emlékszel gyerekkorodból, hogy akkor sem volt minden fenékig tejfel, és bizony a gyerekkori minták is rányomják bélyegüket későbbi életünkre. Az állandó elégedetlenség, a nem kellés érzése, az elismerés hiánya és mindezért önmagunk okolása egyre jobban a mindennapok része lett, és ennek elviselésére olyan szokások rabjává válunk, melyek függővé tesznek minket. A függőség kapcsán mindenki az alkohol- és drogfüggőségre asszociál, pedig léteznek olyan hétköznapi függőségek, melyek legalább olyan hatással vannak ránk, mint a kemény drogok. Ma már tényként kezelik, hogy létezik digitális függőség, sorozatfüggőség, de van, aki az evésbe, munkába, vásárlásba menekül, esetleg érzelmi függő, párkapcsolati függő lesz. De mitől lesz valaki függő, és honnan ismerhetjük fel, ha valaki tényleg a rabja lett egy-egy rossz szokásnak? Mitől alakul ki, és hogyan kell kezelni? Az online drogok miképp kúsznak be az életünkbe, és mit tudunk tenni ellene? Egyáltalán, milyen függőségek léteznek, melyekről lehet, hogy nem is tudunk? Szülőként félnünk kell-e, hogy gyerekünk alkohol-, esetleg drogfüggő lesz? Attól, hogy egyszer kipróbálunk valamit, függővé válhatunk? Ki lehet-e gyógyulni a függőségből, és ha igen, hogyan? Létezik-e pozitív függőség? Ezzel a kényes és mégis sokakat érintő problémával foglalkozunk az áprilisi Femina Klubban, ahol dr. Zacher Gábor addiktológus segít megértenünk függőségeinket és azok miértjét. Gyakorlati tanácsokat is kapunk, hogy tudatosabban figyeljünk saját magunkra és környezetünkre, és kiiktassuk ezeket a káros szokásokat és körülményeket.
Új időpont hamarosan!-
József Attila Színház
Az épületben 1953. december 14-én nyitotta meg kapuit a Déryné Színpad, Budapest új operettszínháza. 1955 őszén a Magyar Néphadsereg Színházának Kamaraszínháza lett, József Attila Színház néven. A népszerű, új játszóhely 1956-ban nyerte el önállóságát. 2011 óta Nemcsák Károlyt üdvözölhette a váci úti színház direktorként.
A színház a könnyen megközelíthető Árpád hídi metrómegállónál helyezkedik el. Parkolni a környező utcákban lehetséges, de tömegközlekedéssel is könnyen megközelíthető,3-as metróval, 1-es villamossal, valamint a 26, 32, 34, 106, 115, 120-as buszokkal.A Femina Klubról
Az elmúlt évek teltházas előadásait követően 2019-ban útjára indítottuk a Femina Klub negyedik évadát. Kivételes, rendkívül hiteles szakemberek, exkluzív beszélgetések és modern, mégis családias színházi környezet várja az érdeklődőket minden hónapban a Femina klubestjein. Az estek háziasszonya Szily Nóra újságíró, coach, vendégeink pedig hónapról hónapra az adott témakörben leginkább jártas, elismert hazai szakemberek. Jegyek korlátozott számban, a készlet erejéig elérhetők.
Az előadásokról a szervező Femina Média Kft. előzetes írásbeli engedélye nélkül tilos videó- vagy hangfelvételt készíteni. Az előadások alatt kérjük kapcsolják ki mobiltelefonjaikat. Felhívjuk a figyelmüket, hogy 14 éven aluli gyermekek nem látogathatják az előadásokat.