Ócska trükkel szedik el a pénzt - Miért nem tiltják be a tévéjósokat?

Azt ígérik, leveszik a rontást, valójában azonban nem a rontást veszik le, hanem a pénzt veszik el.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Azt ígérik, leveszik a rontást, valójában azonban nem a rontást veszik le, hanem a pénzt veszik el.

Hétköznap délelőttönként vagy késő este, főműsoridőn kívül nem egy televíziócsatornán találkozni olyan műsorokkal, amelyekben jósok, magukat az ezotériában jártasnak nevező emberek veszik le a rontást hiszékeny betelefonálókról.

Ígéretük szerint a betelefonáló élete egy egyszerű, képernyőn keresztül lebonyolított, pár másodperces rituálénak köszönhetően jobbra fordul. A műsorban füstölőkkel, gyertyákkal hókuszpókuszoló jós ugyanis így és ennyi idő alatt leveszi róluk a rontást.

Rontáslevétel a képernyőn át?

Felmerülhet a kérdés, egyáltalán mit keres a képernyőn egy ilyen jellegű dolog? Maga az, hogy egy jós a médián keresztül hirdeti a szolgáltatásait, azonban egyáltalán nem különös, mivel ma a média szolgáltat egy olyan felületet, ahol az ember sok emberhez egyszerre el tudja juttattni a mondanivalóját, jelen esetben a jóslás, illetve a rontáslevétel szolgáltatásának ajánlását. Hasonló ez ahhoz, mint mikor a korai időkben vagy pár száz évvel ezelőtt a jósok a piactereken táboroztak le, ahol sok ember megfordult, és ott kerestek kuncsaftokat.

Ami viszont ebben az egész képernyős dologban nagyon furcsa, hogy - ha elfogadjuk, hogy rontás lehet az emberen, és aztle is lehet venni, ezt mindenkinek szíve joga eldönteni - hogyan történhet egy rontáslevétel a televízión át?

Egy komoly rituálé elvégzéséhez az alapvető minimumnak annak kellene lennie, hogy a rontást levevő és az ember, akiről a rontást leveszik, egy térben legyen, egymással találkozzon, érintkezzen. Hogyan hiheti el, hogyan közvetítheti azt egy magát az ezotériában jártasnak nevező ember, hogy mindez távolról, a képernyőn keresztül is lehetséges?

Képek! 7 épület, ahol csak úgy hemzsegnek a kísértetek!

Nézegess képeket!

Elolvasom

Alattomos rablás

Ami pedig a legbosszantóbb az egészben, az az, hogy a tévéjósok ajánlata nem csak azokhoz jut el, akik átlátnak a szitán, hogy a műsor valós célja nem az emberek megsegítése, hanem minél több pénz bezsebelése. Vannak, akik talán naivságból, talán a kedvesen mosolygó, hívásra buzdító arcok hatására, vagy talán mert hinni akarnak benne, hogy segíthet egy ilyen rituálé, bizony telefont ragadnak. Ők sajnos javarészt a nyugdíjas nézők közül kerülnek ki.

Felnőtt gyermekeikért aggódnak, betegek, vagy nagyon egyedül vannak, ezért segítséget kérnek. A jós pedig kettőt legyint a kezével a füstölők és gyertyák felett, és azt mondja, a problémák ettől kezdve megoldódnak. Ideig-óráig a placebohatás érvényesülhet, az idősek bízhatnak, hogy minden jobbra fordul, de hamarosan rájöhetnek, hogy minden marad a régiben.

14 jel, hogy kísért az előző életed

Nézegess képeket!

Elolvasom

Csak éppen a pénztárcájuk bánja a dolgot, ugyanis egy ilyen műsorba betelefonálni több száz forintba kerül, amit ők a szűkös kis nyugdíjukból fizetnek ki. Egyre gyűlnek tehát az érvek, amelyek azt bizonyítják, milyen visszataszítóak is ezek a tévés jósműsorok.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

De akkor miért nem szüntetik be őket? A válasz sajnos kézenfekvő: mert a pénz világában élünk, ahol a magasabb bevételért még a nyugdíjasokat is szemrebbenés nélkül rabolhatják ki holmi tévéjósok.

Ezt is szeretjük