A világ legfurcsább szobrai: nem csoda, hogy temetőbe állították őket

Szinte azonnal libabőrös lesz az ember, ha csak rájuk pillant.

Temetői szobrok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A síremlékművészet a társadalom fejlődésével párhuzamosan indulhatott virágzásnak, hiszen a polgárosodás és a temetkezés elterjedésével a felekezeti hovatartozás kifejezése is egyre erősebb lett. Így a tehetősebbek változatos síremlékkel állítottak emléket elhunyt szeretteiknek.

Egyre több érzelmet, gondolatokat megtestesítő szobor és sírkő került a temetőkbe, a szobrászok megbízatásaival pedig gyakorlatuk is nőtt, így szebbnél szebb, művészi kivitelezésű darabok készültek. Persze akadtak félelmetes és egészen lehangoló darabok is, melyek bármelyik horrorfilmben megállták volna a helyüket.  

Ijesztő temetői szobrok

Az exkluzív síremlékek és szobrok napjainkban is egyedi megrendelés alapján készülnek, sokszor meglehetősen formabontó stílusban. Időnként viszont nehéz választ találni arra, vajon miért állíttat bárki egy angyalt megcsókolni készülő csontvázat vagy egy másik fejet tartó férfialakot a temetkezési helyre. A következő szobrok közt akadnak ijesztő és elszomorító alkotások is, és, bár kívülről félelmetesek, többségükhöz érdekes történet kapcsolódik. 

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük