Ilyen volt a 35 ezer éve élt szibériai unikornis: nem az ember okozta a vesztét
Nem ló volt, de egyszarvú. A szibériai unikornis különös állat lehetett.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
Unikornisok márpedig léteznek - ha nem is most, akkor réges-régen mindenképp. Erre kézzel fogható bizonyíték van, igaz, ez a bizonyos unikornis nem ló volt, és még csak nem is volt szivárványos sörénye.
Szibéria területén élt, mintegy 35 ezer évvel ezelőtt. Számos fosszília került elő, melyet ősunikornis maradványaként azonosítottak, ezek közül néhányat múzeumokban is meg lehet tekinteni, illetve több rekonstrukció is készült ezek alapján az állatról.
Ilyen volt az ősunikornis
Az ősunikornis, azaz az elasmotherium a mai rinocéroszokhoz volt hasonlatos, azok őseként tartják számon, de mai rokonaival ellentétben szőre és pofája is a bölényekére jellemző volt.

Mérete viszonylag nagy, körülbelül az elefánté lehetett. 3,5 tonnát nyomhatott, és hatalmas szarv nőtt ki a homlokán. Fogai alapján azt állapították meg a kutatók, hogy az elasmotherium száraz fűvel táplálkozhatott.

Emiatt halhatott ki az ősunikornis
Bár egy jó darabig az emberrel osztozott a természeten, kihalását nem a tömeges vadászat okozta. Az elasmotherium kihalását a szélsőséges klíma okozhatta, mint azt a paleobiológus kutatók állítják. Az állat valószínűleg nem bírta elviselni a nagy hőmérséklet-változásokat, szervezete nem tudott alkalmazkodni az ingadozáshoz.
DNS-vizsgálatok kimutatták, hogy az ősunikornis mintegy 43 millió évvel ezelőtt vált ki a ma is élő rinocéroszok, vagyis orrszarvúk közül. Ők túlélték, amit az elasmotheriumnak nem sikerült. Napjainkra a rinocéroszoknak is csupán öt faja él, noha egykor 250 létezett. Lassú szaporodásuk és pusztuló természetes közegük miatt fenyegeti őket további fogyatkozás. A legnagyobb gond, hogy sajnos sok vadon élő orrszarvú illegális vadászat áldozatává válik, mert a szarvaiknak gyógyító erőt tulajdonítanak.
OLVASD EL EZT IS!

- történelem
- betegség