3,5 millió éves baktériumot fecskendezett magába az orvos: állítja, meghosszabbítja az életet
Szinte el sem hiszi az ember, de ez az orvos volt olyan vakmerő, hogy beinjekciózza a baktériumot.

- 5 ruhakombináció, ami a 2000-es évek elején menő volt, de ma már kicsit sem sikkes: még jó, hogy nem mindent melegít fel a retró divat »
- Nincs 160 centi, de zseniálisan variálja a divatos fazonokat: ha így öltözöl, a bő ruhák sem nyomják össze az alakod »
- 6 zsírégető fűszer, ami hatékonyan segíti a fogyást: alaposan felpörgetik a lelassult anyagcserét »

- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Ő Kapócs Zsóka párja: először szerepelnek közös fotón
Ami az orosz laboratórium falai között történt, az olyasmi, amit fikciónak, egy izgalmas mozifilm cselekményének hinnénk, ám ez a puszta valóság: Dr. Anatoli Brouchkov fecskendőt ragadott, és magába injekciózott egy 3,5 millió éves baktériumot.
A szakember azért tett így, mert korábbi megfigyelésekre alapozva úgy hitte, a hosszú élet titkára lelt, és magán is ki akarta próbálni a baktérium hatását.
Az F bacillus
A baktérium neve F bacillus, és 2009-ben fedezték fel. A szibériai Yakutsk régió hegyekkel övezett területének permafroszt, azaz örökfagyos talajrétegéből származik - mélyebbről, mint a mamutcsontok. Dr. Brouckov 3,5 millió évesnek saccolta az F bacillust, ami egészen lenyűgözte őt, hiszen a baktérium még élt.

A különleges baktérium nemcsak önmaga élt túl közel négymillió évet, de, mint kiderült, az azt magában hordozó élőlények élettartamát is megnöveli. Megfigyelések szerint ugyanis azoknak az egereknek és muslicáknak, melyek a baktériummal voltak kezelve, az élettartama megnőtt. Nemcsak az életük lett hosszabb, hanem a termékenységük is kitolódott - az egerek öregkorukban is képesek maradtak szaporodni. Érdekes módon azok az emberek is, akik a baktérium lelőhelyének területén élnek, átlagosan tovább élnek, mint a másutt élők, ami annak is betudható lehet, hogy az ivóvizük a baktériummal "fertőzött".
Ugyan a baktérium működését még nem sikerült feltérképezni és megérteni, a kísérleti élőlények reakciója igen érdekes. Az orvos immáron három éve fecskendezte magába a baktériumot, és azóta még csak meg sem fázott - talán az F bacillus védi meg? Ha igen, az sem kizárt, hogy valóban a hosszú élet titkára bukkantak. Kiderül, ha az orvos már a százon is túl lesz.
OLVASD EL EZT IS!

- régészet
- rekonstrukció
2000 év után keltették életre a lányt: Meritamun csodaszép lehetett

- görögország
- temetés