1898-ban bukkant fel a lány 2025-ből: egy év múlva szőrén-szálán eltűnt
Igaz vagy hamis az időutazó lány története? Megvan a válasz.

- Ez a trend tartja most lázban a hírességeket: a Barbiecore nem spórol a rózsaszínnel, de a nőies sikket sem mellőzi »
- Szuper könnyű hidratálók: pótolják az elvesztett nedvességet, és ragyogóvá teszik a bőrt – Árakkal, lelőhelyekkel »
- A Stranger Things 20 éves színésznőjét így nem láthattad a sorozatban: Sadie Sink dögös, nőies ruhákra váltott »

- Gesztesi Károly 3 gyereke a címlapon: Panka, Dávid és Márkó sosem volt látható így együtt
- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
Az időutazás misztikus, képzeletet megmozgató volta számos alkalommal ihletett már meg filmkészítőket, az állítólagos időutazókról szóló történetek pedig megmagyarázhatatlan rejtélyként borzolják a kedélyeket. Alexandria Alexisét is hamar szárnyára kapta az internet.
Legendája szerint 2025-ből utazott vissza az időben 1898-ba, New Yorkba. Beszámolóját, hogy a jövőből érkezett, akadtak, akik elhitték, mások kételkedtek benne. Azt azonban mindenki furcsállta, amikor egy évvel megjelenése után, szilveszterkor egyszerűen köddé vált. Senki sem látta utána.
Igaz vagy hamis?
Ha igaz lenne, elvileg már most is élnie kell annak a tinilánynak, aki hét év múlva visszamegy az időben. Alexandria története azonban nem hagyta nyugodni a hitetlenkedőket, és mélyebbre ástak a sztoriban.

Bár valóban érdekes lenne, sajnos a sztori kitaláció. Ellentétben más kamu történetekkel, ezzel nem átverni, sokkal inkább szórakoztatni kívánták az embereket. 2013-ban, amikor a lány esetéről először írtak a neten, egy akkoriban megjelenő science-fiction regényt szerettek volna reklámozni. Akárcsak a pletyka, ez a sztori is addig járt emberről emberre, míg végül igaz történetként kezdtek róla beszélni. A Facebook volt a terjesztés fő csatornája.
A buzgó leleplezők azt is kinyomozták, hogy az 1898-ba időutazó lány állítólagos portréja egy Sarony nevű fotós munkája, aki 1866-71 között dolgozott New Yorkban, és sorozatot készített a Broadway fellépőiről. Így tehát az 1898-99-ben felbukkanó Alexandriáról aligha készíthetett volna képet. Annál is inkább, mivel ez a kép valójában egy akkoriban közkedvelt színésznőt örökített meg, az angliai származású Grace Rawlinsont - rá is van írva a képre a vezetékneve.
OLVASD EL EZT IS!

- érdekesség
- rekonstrukció