Halála után közvetlenül készült: ma is őrzik Tesla halotti maszkját

Mozart, Napóleon és Nobel halotti maszkját is megmutatjuk egyebek mellett.

A halotti maszkok olyan arclenyomatok, melyeket közvetlenül a halál után készítenek az elhunytról. Már az ókorban is szokás volt, hogy az előkelők, illetve uralkodók arcát eltávozásuk után így örökítették meg, de az idő múlásával egyre több ilyen maszk készült.

Virágkorát a maszkkészítés a második világháború előtt élte, azóta azonban egyre ritkábban csinálnak halotti maszkokat. Régen a gipszmaszkokat bonyolultabb volt elkészíteni, mára azonban a szilikonmasszás eljárás sokkal könnyebbé teszi. Utóbbi esetben a massza kellő mértékű szilárdulása után gipszet öntenek a formába. Napjainkban sok sztár élő arcáról is csináltat lenyomatot, mintegy emlékül az eljövendő generációk számára.

Régi nagyok maszkjai

Fizikusok, zeneszerzők, államfők és művészek halotti maszkjait mutatjuk meg a következőkben. Különös a múlt nagy neveit ilyen módon látni: szinte előttünk van, milyenek lehettek, amikor még éltek.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük