A legnagyobb magyar költők és hazafiak nyughelye: legkülönlegesebb temetőnk, a Fiumei Úti Sírkert

Érdemes tenni egy sétát a temetőben.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mindenszentek és halottak napja idején ezernyi gyertya ég a krizantémillatú temetőkben, és minden a csendes megemlékezésről szól. Amellett, hogy felkeressük szeretteink nyughelyét, érdemes lehet tenni egy sétát hazánk egyik legfontosabb és legkülönlegesebb temetőjében is, a Fiumei Úti Sírkertben.

A fákkal övezett, 56 hektáron elterülő Fiumei Úti Sírkert, másik nevén a Kerepesi úti temető 1849 óta, azaz mintegy 169 esztendeje működik. Egykori határait 1847 nyarán jelölték ki, akkor még 130 hektáron. A temető hivatalos megnyitója 1849. április 1-jén volt, az első hivatalos temetés pedig április 12-én. 1850-től egyre több családi sírhely is elkelt. Ebben az időben emeltek téglafalat a temető köré, ennek mentén létesültek a pesti polgárság első sírjai.

A temetőben számos, a magyar történelemben, irodalomban, politikában, tudományban és művészetben neves személyt helyeztek örök nyugalomra, mint Vörösmarty Mihályt, Babits Mihályt, Ady Endrét, Munkácsy Mihályt, illetve Jászai Marit is. Az itt nyugvó ismert emberek neveinek teljes listája ezen a linken elérhető.

Képek a temetőből

Virtuális sétára hívunk a lenti galériával, ám mindenképp érdemes személyesen is tenni egy sétát ebben a rendkívül különleges temetőben, személyesen felfedezve a legnagyobb magyarok nyughelyeit.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Ezt is szeretjük