Egy fényképpel is ellophatják a lelked

A fekete mágia legújabb eszköze?

Illetéktelenek könnyen visszaélhetnek a képmásoddal. Csak babona lenne?

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy fotó is veszélyes eszköz lehet a rosszindulatú emberek kezében - a voodoo varázslatok gyakorlói és a rontástól tartó misztikusok legalábbis így gondolják.

Bizonyos körökben máig él a babona, hogy ha valaki megszerez egy fotót az ellenségéről, és éppen ártani akar az illetőnek, könnyedén rontást küldhet rá a képmása segítségével.

A szerencsétlen áldozat így nem tudja, mi történt, egyszer csak azt veszi észre, hogy rejtélyes balszerencse-sorozat lett úrrá az életén.
Mielőtt azonban aggódni kezdenél a képeid sorsát illetően, némiképp megnyugtató lehet, hogy a tíz napnál régebbi képeken nem fog az átok, és a profilfotók sem megfelelők a fekete mágiához, mert egész alakos képre van szükség.

A fényképekhez fűződő babonák eredete még a fotózás előtti időkbe nyúlik vissza, hiszen azt gondolták, hogy bármilyen képmás veszélyes lehet az emberre nézve. Egy festmény és a néphit szerint a tükör is fogva tarthatja a lelket. Ezért okoz balszerencsét a tükörtörés.

Máig vannak olyan bennszülött csoportok, amelyek nem hagyják magukat lefényképezni, mert attól tartanak, hogy ellophatják a lelküket. A mágikus hit szerint a fénykép energianyom, amely a hasonlóságon alapuló megfelelésben áll azzal, akit ábrázol. Így a fényképet érő hatások a hús-vér emberre is befolyással lehetnek.

13 dolog, ami balszerencsét hoz

Nézegess képeket!

Elolvasom

A 19. századi Japánban azt gondolták, hogy akit egyszer lefényképeznek, annak megrövidül az árnyéka, másodszorra azonban az élethossza is. Dél-Amerika egyes részein attól tartottak, a fotó lenyúzza az arcot, Kínában pedig azt gondolták, a fényképezőgép lencséje halott gyerekek szeméből készült. Pápua Új-Guineában még ma is tartja magát a hit, hogy a fotók különösen veszélyes fegyvert jelentenek a mágusok kezében.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?

Promóció

Nemcsak a fényképnek, hanem más tartozékoknak, a hajnak, a körömnek, de akár a használati tárgyaknak is lehet mágikus jelentőségük. A lényeg, hogy valami módon képviseljék a másik embert, és érintkezzenek vele. A veszélyt sokak szerint az jelenti, hogy sem a fehér, sem a fekete mágiához nincs szükség speciális szaktudásra, mindössze a megfelelő mozdulatokat kell lemásolni, hogy a varázslat működjön.

Te ismersz furcsa, babonás félelmeket?

Ezt is szeretjük