Az 5 leghatásosabb természetes gyógyító

Tudtad, hogy a grépfrútmag antioxidáns hatású, az almaecet pedig méregtelenít? Olvasd el a toplistát, melyik természetes szer a legjobb!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha van valami bajod, betegséged és bemész a gyógyszertárba, biztos lehetsz benne, hogy ezerféle gyógyszert, vagy gyógyszernek nem minősülő készítményt kapsz problémáidra.

És abban is biztos lehetsz, hogy fizetésed felét ott is hagyod értük. Pedig nagyon sok esetben nem is lenne szükséged ezekre a szerekre, hiszen a természet biztosít számunkra rengeteg orvosságot, csak ma már a legtöbbről nem is tudunk. Íme összegyűjtöttük neked az 5 legjobb természetes szert!

Almaecet: gyulladásokra

Antibakteriális hatású, és jó segítség emésztési zavarok, torokgyulladás, fogszuvasodás, szájszag, fogínygyulladás, pikkelysömör, akne és bőrfertőzések esetén. Legfontosabb hatóanyagai például a kálium, a kalcium, a vas, a magnézium és az A- és C-vitaminok. A kutatások eddig csak az antibakteriális hatást erősítették meg.

Tipp: fogszuvasodás, szájszag és fogínygyulladás esetén gargarizálj almaecettel, vagy hígítva igyál belőle – egy pohár meleg vízhez egy teáskanálnyit adj! Enyhébb torokgyulladás fennállásakor gargarizálj meleg, almaecetes vízzel! Mértékletes és előírásszerű fogyasztásánál nem kell tartani allergiás reakciók fellépésétől.

Az almaecet aktiválja az anyagcsere-folyamatokat, ezért jól kiegészíti a diétákat.

Figyelem! Ha érzékeny bőröd, vagy ekcémás vagy, külsőleg ne alkalmazd – a sav irritálhatja a bőrt!

Grépfrútmagkivonat: természetes csíraölő

„Fertőtlenítőszer”, „természetes antibiotikum” – a grépfrútmagkivonatról szinte dicshimnuszokat zengnek. A C-vitaminnak, a flavonoidoknak és a naringin nevű keserűanyagnak köszönhetően állítólag erősíti az immunrendszert, semlegesíti a szabad gyököket, és előnyösen befolyásolja a gombás és egyéb fertőzéseket. Ezenkívül segít akne és pikkelysömör esetén is. Mindezek ellenére gyógyszerként nem törzskönyvezték ezt a készítményt. Ami tény: a grépfrútmagkivonat laboratóriumi kísérletekben antibakteriális hatást mutatott baktériumok és gombák ellen.

Tipp: enyhébb panaszok, a szájüregben fellépő gyulladások és torokfájás esetén próbálkozz a kivonattal!

Figyelem! Aki allergiás a citrusfélékre, jobb, ha a grépfrútmagkivonatról is lemond.

Ligetszépeolaj: bőrvédő

Asztma, szamárköhögés, aranyér, bőrkiütések és gyomor-bél megbetegedések esetén is segít. A növény, illetve annak alkotórészei bőrfiatalítóként hatnak. A magjából készült olaj olyan létfontosságú zsírsavakat tartalmaz, mint a linolsav és a gamma-linolsavak, valamint a gyulladáscsökkentő hatású prosztaglandinok, amelyek hormonszerű anyagok. A ligetszépeolaj ezért enyhíti az enyhébb bőrbántalmakat, például a neurodermitiszt és a viszketést. A telítetlen zsírsavak kedvezően hatnak még a koleszterinszintre, az asztmára és a menstruációs panaszokra is.

Figyelem! Az ötévesnél fiatalabb gyermekeknél csak külsőleg használd, és legfeljebb csak bedörzsölésre, mivel a bélen keresztül még nem szívódik fel!

Teacserjeolaj: herpeszre

A teacserjeolajat a kémiai antibiotikumok hatásos alternatívájának tartják, például súlyos akne, herpes genitalis, övsömör, szemölcsök és gombás megbetegedések esetén. Orvosságként a teacserjeolajat nálunk még nem ismerték el, Ausztráliában viszont már régóta az. Tulajdonképpen már nagyon régóta használják a teacserje levelét főzetek és borogatások készítéséhez. Rovarcsípések, torokgyulladás és megfázás gyógyítására alkalmazzák leggyakrabban. A növényt ma már termesztik, de sajnos eközben növényvédő szereket is használnak, ami az arra érzékenyek esetében allergiához vezethet. A laboratóriumi kísérletek kimutatták, hogy a teacserjeolaj hatásos ellenszere a baktériumoknak és a gombáknak. Az akne, övsömör, szemölcsök és gombás megbetegedések elleni alkalmazása azonban tudományosan nem megalapozott.

Tipp: súlyos gombás fertőzések kezelésekor ne hagyatkozz egyedül a teacserjeolajjal történő öngyógyításra! Enyhébb panaszoknál, mint az ajakherpesz, nyugodtan alkalmazhatod.

Figyelem! Csak hígítva használd, mert a hígítatlan olaj allergiás kontaktekcémát okozhat! Nyílt sebre sohase tedd! A teacserjeolajat hűvös és sötét helyen tárold!

Búzafű: az anyagcsere csodaitala

Ez a zöld lé igazi vitaminbomba. A 13 vitamin mellett ásványi anyagokat, nyomelemeket és fontos aminosavakat tartalmaz, amelyek jelentős szerepet játszanak az anyagcserében és a hormonháztartásban. Fő összetevője a klorofill. Antibakteriális, sebgyógyító és méregtelenítő is. Szépségmaszkok készítéséhez is alkalmas.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Tipp: naponta igyál meg egy pohárral – 20-30 ml – belőle! A legfontosabb összetevők csak a frissen préselt lében vannak jelen! Búzafüvet nagyon egyszerűen termeszthetsz te is. A búzaszemeket csíráztasd ki, vesd el, majd két hét elteltével „arathatsz”, a zsenge, zöld búzaszálakat pedig kipréselheted. Hatóanyagai késztermékként is kaphatók a drogériákban.

Ha szívesen olvasnál életmódról, egészségről, fogyókúrákról, érdekel a wellness világa, itt az ideje, hogy megvásárold az Ideál Magazin júliusi számát. Ízelítő a tartalomból:

Legyünk lehengerlők!
Elvált szülők és gyerekeik...
Válóperek buktatói
Érzékelési zavarok
A hosszú élet génje
A rendetlenséghez való jog
Hiányos higiéné – otthon
Az agyvérzés felismerése életmentő lehet
Az életmód és a férfiasság

Olvass bele a legfrissebb szám tartalmába:
Ideál Magazin 2007. július »

Ezt is szeretjük