Sokkoló fotók! 10 évvel látszol öregebbnek a cigitől
A dohányzás a kollagén- és az elasztinszint csökkenéséhez, valamint az összes ránc elmélyüléséhez vezet.
A dohányzás nem csak láthatatlan rombolást visz végbe a szervezetedben, napi egy doboz cigaretta elszívása jól látható nyomokat hagy az arcon. Mélyebb ráncok, elszíneződött bőr és fogak - a súlyos egészségügyi problémák mellett ezzel is számolniuk kell a dohányosoknak. Az elváltozások miatt akár tíz évvel is öregebbnek nézhet ki az, aki rendszeresen füstöl. Egy, a Daily Mail internetes oldalán nemrégiben megjelent fotósorozat tanulságát alább láthatod.
Ráncos és elszíneződött arc
A nők érzékeny bőrét jelentős mértékben roncsolja a dohányzás - a kollagén- és elasztinszint csökkenése az összes ránc elmélyülését okozza. A szem sarkánál, a száj környékén kialakuló mélyedések sokkal idősebbnek mutatnak. Ezt a hatást C-vitamin szedésével és hialuronsav-tartalmú krém használatával bizonyos mértékben ellensúlyozhatod a szakértők szerint.
Sárguló fogak és ínybetegségek
Azt, hogy hány évesnek tűnsz, a fogaid állapota is befolyásolja. A nikotin megfogja a fogakat, ami miatt lepedékesnek, ápolatlannak tűnnek, emellett ínybetegséghez is vezet a dohányzás. A dohányos 60 év felettiek 42%-a már az összes fogát elveszítette.
Petyhüdt bőr
A szemhéj és az arc bőre a kor előrehaladtával megereszkedik - ezt a folyamatot gyorsítja fel a dohányzás azzal, hogy gátolja a tápanyagok célba érését. A petyhüdt bőrön pedig megjelennek a ráncok is. Ez az állapot hamar visszafordíthatatlanná válik, 40 év felett csak műtét tüntetheti el maradéktalanul a cigaretta okozta nyomokat.
Szürkülő arc
A bőr keringésének, tápanyagellátásának romlása nem csak a bőr tónusának elvesztését okozza.
Általános beteges színt kölcsönöz az arcnak, hiszen azt éppen az oxigéndús, áramló vér tehetné élettelivé. Az elvékonyodott, szürkés hámréteg miatt a szem környékén a sötét karikák is erősebbek lesznek. Az arc összes pontján mutatkozik valamilyen jel, ami miatt tíz évvel öregebbnek látszódik az, aki dohányzik.
Az összes bőrfelület károsodik
A dohányzás bőrre gyakorolt hatása kapcsán csak az arc és a nyak hámszövetét szokták vizsgálni. A Michigani Egyetem kísérletet végzett, hogy az egész testfelületre gyakorolt hatást kutathassák. A 82 résztvevő 22 és 91 év közötti volt. Minden korosztályt reprezentáló alanyokat alkalmaztak, hogy az öreg és a fiatal bőrt természetes állapotában is vizsgálni tudják. A kísérletben részt vevők fele dohányzott, átlagban 24 évig.
A cigarettázók közül volt, aki öt szálat szívott, de volt, aki négy dobozt füstölt el naponta. A kutatócsoport által felállított kilencpontos skála azt mutatta, hogy a bőr roncsolódása két ponttal rosszabb a dohányzóknál, mint a nemdohányzóknál. Ez a differencia elsősorban a 65 évnél idősebbeknél látszódott, de már a 45 év felettieknél is megfigyelhető volt.
Ráncok és ráncok
A dohányzás hatására a bőr feszességéért felelős kollagén gyorsabban bomlik le a szervezetben. Mindemellett a vér kevesebb oxigént szállít, emiatt az erek beszűkülnek. Ezek a hatások együttesen vezetnek a rugalmatlan, ráncos bőr kialakulásához.
Belülről pusztít
Kevésbé látványos, de sokkal súlyosabb következményei is vannak a dohányzásnak. Mivel az oxigénellátást akadályozza, az egész szervezetre, valamennyi szerv működésére kihat - tüdőrákot, légúti problémákat, szív- és érrendszeri megbetegedéseket, valamint stroke-ot okozhat.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
Magyarország az élbolyban
Magyarországon az egy főre jutó cigarettamennyiség duplája a világátlagnak. Hazánkban évente 30 ezren halnak meg dohányzás miatt kialakuló betegségekben. A nőket jobban érintik a cigarettázás káros hatásai. A dohányzás ugyanis megvastagítja a fej ütőerének artériás falát, azonban a férfiakhoz képest legalább kétszer annyira károsodik a nőknél ez a terület.
Te mióta dohányzol?
OLVASD EL EZT IS!
- cigaretta
- megelőzés
3 ok, amiért nem szabad abbahagynod a dohányzást
- cigaretta
- dohányzás
Nikotinfüggőségi teszt
- cigaretta
- táplálkozás