
Csökkenti a magas vérnyomást, tisztítja a bélrendszert: a medvehagyma 4 áldásos egészségügyi hatása
A medvehagymának számos jótékony hatása van az egészségre nézve, az erek és a bélrendszer működését is támogatja.


A medvehagyma, Allium ursinum, az egyik legízletesebb erdőkben, mezőkön termő vadnövény, amit kora tavasszal előszeretettel fogyasztanak a téli álmukból felébredt medvék, de a vaddisznóknak is kedvenc csemegéje.
Köztudottan könnyen összetéveszthető a mérgező májusi gyöngyvirággal és az őszi kikericshez is nagyon hasonlít. A természetjárók jellegzetes hagymaszagáról, és háromszögletű tőkocsányon nővő fehér ernyős virágzatáról felismerhetik, és levelei egy árnyalattal világosabbak, mint a gyöngyvirágé. A túrákon március elejétől egészen nyár közepéig akár nagyobb kiterjedésű medvehagymamezőkre is bukkanhatunk.
A medvehagyma hatása a magas vérnyomásra
A medvehagyma friss levelei bővelkednek magnéziumban és káliumban, fogyasztása magas koleszterinszint és vérnyomás csökkentésére is alkalmas lehet. A vérerek működését is támogatja, vérhígító hatása nem csak a vérnyomást redukálja, hanem egyúttal csökkenti a vérrögösödés kockázatát is - olyan erős szer, hogy véralvadásgátló gyógyszer mellett nem is javasolt a fogyasztása.

A bélrendszert is kitisztítja
Antibakteriális és antifugális hatásának és magas antioxidáns tartalmának köszönhetően rendbe teszi a gyomor bélflóráját, enyhíti a gyulladásokat és puffadás, görcsök, székrekedés esetén is segít. Bizonyítottan hatékony különböző gyomor-, és bélrendszeri rendellenességek kezelésében is.
Májtisztító, vesetisztító
A medvehagyma nagyszerű méregtelenítő gyógynövény, a kiválasztó szervekre is jótékony hatással bír, tisztítja a májat, a vesét és a húgyhólyagot is. Egy 2014-es kutatásban kimutatták májvédő hatását is, jelentősen csökkenti a májgyulladás kialakulásának kockázatát.
A légutak támogatója
Lovakkal végzett kísérlet során kiderítették, hogy a medvehagyma szárított leveleinek fogyasztása megakadályozza a légcsőben a túlzott nyálkatermelést, segíthet a hörghurut kezelésében. C-vitamin tartalmának hála erősíti az immunrendszert, aminek köszönhetően a légutak tisztítása mellett véd a megfázás és az influenza kialakulása ellen is.
A cikk az ajánló után folytatódik
-
Fehér Swarovski® kristályos pillangó alakú nyaklánc9 390 Ft
-
Ezüst angyalszárny medál cirkónia kristályokkal8 900 Ft
-
Ellentétek vonzása nyaklánc kristályokkal7 990 Ft
-
Ezüst nyaklánc patkó alakú ezüst medállal8 150 Ft
-
Cirkónia kristályos minimalista négyszög ezüst fülbevaló13 900 Ft
-
Cirkóniával díszített ezüst karika fülbevaló5 550 Ft
-
Édesvízi igazgyöngy fülbevaló csepp alakú ezüst foglalatban11 900 Ft
-
Rózsaszín és fehér Swarovski® kristályos nyaklánc14 290 Ft
-
Kis méretű ezüst karika fülbevaló4 100 Ft
-
Királykék Swarovski® kristályos nyaklánc pillangókkal11 090 Ft
-
Bolygó ezüst nyaklánc gyöngyházzal és cirkóniával9 900 Ft
-
Swarovski® kristályokkal és gyöngyökkel díszített karkötő9 990 Ft
-
Arany csepp medál31 200 Ft
-
Oroszlán ezüst horoszkópos nyaklánc6 990 Ft
-
Ezüst nyaklánc cirkónia kövekkel díszített pillangó medállal8 890 Ft
A medvehagyma olyan népszerű erdei növény, hogy már gyűjtését beszabályozták, naponta maximum két kiló szedhető belőle. Nem csoda, hogy ennyien szeretik, hiszen változatos módokon felhasználható, magas vérnyomás kezelésénél, vagy a koleszterinszint csökkentésénél, gyomorbántalmaknál és különböző krónikus betegségeknél is kifejti áldásos hatását. Kúraszerű használata előtt mindenképpen érdemes konzultálni a kezelőorvossal, mert bizonyos gyógyszerek, vagy betegségek mellett nem ajánlott a fogyasztása.
10 étel az immunerősítő medvehagymából
A tavasz sokaknak egyet jelent a medvehagyma szezonjával, hiszen amellett, hogy az év elsőként begyűjthető növénye, remekül feltölti a tél folyamán kiürült vitaminraktárakat, és számos jótékony hatással bír. Amíg lehet kirándulni, érdemes gyűjteni belőle.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- gyógynövény
- csontritkulás
Gyulladáscsökkentő, védi a vesét: a zsurlópor egy alig ismert, értékes gyógyhatású szer

- gyógynövény
- megelőzés