Várakozás nélkül juthatsz ingyenes gyógyszerekhez: regisztrálj a nyílt napra, és megnézheted, hogy működik

Május 24-én betekintést nyerhetsz abba, hogyan zajlanak a klinikai gyógyszervizsgálatok.

Klinikai gyógyszervizsgálat - Synexus
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A klinikai vizsgálatok világnapja alkalmából a 67 éves László mondja el, milyen tapasztalatai voltak a klinikai gyógyszervizsgálat során. A kulisszák mögé az érdeklődő betegek is betekinthetnek az erre szakosodott Synexus május 24-i nyílt napján Budapesten.

László 67 éves, krónikus obstruktív légúti betegségben, vagyis COPD-ben szenved - ez a tüdőn belüli légutak tartós beszűkülését jelenti - korábban részt vett a Synexus egy klinikai vizsgálatában.

- Úgy érzem, nagyon jó kapcsolat alakult ki a főorvos asszony és köztem, olyan, amilyennek úgy általánosságban is kéne lenni a beteg és az orvos között. Minden kérdésemre, minden problémámra, sőt, azon túlmenően is válaszolt. Én is tudom, hogy a COPD nem javítható, és bevallom őszintén, el-elhanyagoltam a gyógyszerszedést korábban. A klinikai vizsgálat óta nagyon szigorúan betartom, mert pontosan kiderült számomra is, hogy ennél az egészségügyi állapotnál a betartás nagyon-nagyon komoly dolog. Fontos tanulság számomra, hogy ezekre az egészségügyi ellenőrzésekre szükség van, folyamatos gyógyszerszedésre is szükség van, csak így lehet ezzel a betegséggel élni - nyilatkozta a 67 éves László.

Nyitottak a magyarok a klinikai vizsgálatokra

Magyarországon évente nagyjából 20 ezer ember vállalkozik arra, hogy elsőként próbáljon ki egy új, forgalomba még nem került készítményt, melyből aztán törzskönyvezett gyógyszer lehet. A magyarok nyitottságát mutatja, hogy népességarányosan ezzel a számmal Európa élvonalába tartozunk. Előzetesen érdemes annyit tudni, hogy a humán klinikai vizsgálatoknak négy fázisuk van, a Synexus rendelőiben leginkább a II-es és a III. fázisban lévő készítmények vizsgálata történik.

A Magyarországon 25 éve jelen lévő, nemzetközi céghálózathoz tartozó Synexus 2017-es kutatásából kiderül, hogy azok közül, akik már részt vettek klinikai gyógyszervizsgálatokban, és így első kézből van tapasztalatuk, a legtöbben állítják, hogy ezek nem kockázatos vizsgálatok, és majdnem háromnegyedük azt a lehetőséget is látja benne, hogy várakozás nélkül juthat ingyenes orvosi kezeléshez és térítésmentes készítményekhez. A megkérdezettek 88%-a érezte végig azt, hogy sosem félt a vizsgálatok közben, bízott az orvosában, és abban, hogy a meglévő kezelésnél korszerűbbet kap. A páciensek 81%-ánál sohasem lépett fel mellékhatás, és nagyon sokan, 93% újra részt venne klinikai vizsgálatokon, olyan jó tapasztalatai voltak előzőleg.

Látogass el a Synexus nyílt napjára Budapesten, május 24-én, ahol előzetes regisztráció után találkozhatsz a vizsgálatokat vezető orvosokkal, nővérekkel, beszélgethetsz vizsgálatban korábban részt vett betegekkel, és betekinthetsz a klinikai gyógyszervizsgálatok világába. Regisztrálni a 06 1 437 66 60-as telefonszámon vagy a rendelo@synexus.com e-mail címen lehet.

- A klinikai vizsgálat tulajdonképpen egy nagy védőháló, rengeteg időt és figyelmet fordítunk egy betegre, hiszen rendkívül fontos a beteg és az orvos közötti nagyfokú bizalom. Alaposan átbeszéljük a páciens minden egyes tünetét, hogy mindaz, amit tapasztal magán, milyen összefüggésben lehet személyes életvezetésével, egyéni hátterével. Tapasztalatom szerint a betegek nagyon értékelik, hogy ennyire személyre szabottan foglalkozunk velük - mondta Dr. Patai Valentina, a Synexus vizsgálatvezető főorvosa, aki már 1996 óta foglalkozik klinikai vizsgálatokkal.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

A Synexus-ról

A Synexus a világ egyik legnagyobb klinikai gyógyszervizsgálatokra szakosodott járóbeteg-ellátó hálózata, melyet 1992-ben alapítottak Nagy-Britanniában. Nemzetközi hálózatát mára négy kontinensre terjed ki: az Egyesült Államoktól kezdve Afrikán, Ázsián át Európáig, ahol Nagy-Britannián kívül Németországban, Lengyelországban, Bulgáriában, Ukrajnában, Romániában van jelen. Magyarországon a budapesti intézményben 1998 óta zajlanak fázis II., III. és IV. gyógyszervizsgálatok. A hálózatnak Budapesten kívül Gyulán, Debrecenben és Zalaegerszegen is működik vizsgálóközpontja. A Synexus a gyógyszervizsgálatokon túl rendszeresen ingyenes szűrővizsgálatokkal segíti az egészségtudatos gondolkodás kialakítását, az egészség megőrzését.

Ezt is szeretjük