
Mérd le a mutatóujjad hosszát: a rákkockázattal is összefüggésben állhat
Kutatás bizonyítja, hogy van kapcsolata a hormonokkal, általuk pedig a mellrák kialakulásának kockázatával.


Nem új keletű, hogy a test anatómiai, illetve más, jól látható jellegzetességei összefüggésben állhatnak bizonyos betegségek kialakulásának kockázatával, elég csak az anyajegyek számára vagy épp a fülön megjelenő Frank-jelre gondolni, mely a szívbetegségeket jelezheti előre.
A kézfej ujjainak, pontosabban azok hosszának is lehet hasonló szerepe - bár ez elsőre inkább hangzik ezoterikus elméletnek, mint tudományos megalapozottságú kijelentésnek, kutatások igazolják realitását.
Az ausztráliai, rákkutatással, rákmegelőzéssel és a rákbetegek képviseletével foglalkozó nonprofit szervezet, a Cancer Council Victoria kutatói például már 2012-ben komoly valószínűségét mutatták ki annak, hogy az ujjak hossza összefüggésben állhat a mellrák kialakulásának valószínűségével.
Hormonok befolyásolják az ujjak hosszát
A kutatás során, melynek eredményeit a British Journal of Cancer című folyóiratban publikálták, 9044 nő adatait vizsgálták meg, köztük 573 olyan esetet, ahol a mellrák már érintette az illetőt.

A tudósok korábbi kutatásokat vettek alapul, melyek már bizonyították, hogy az anyaméhben jelenlévő hormonális lenyomatot miként hordozza az ujjak hossza, illetve egymással való méretarányuk, ennek nyomán pedig a vizsgálati alanyok mutató- és gyűrűsujjának hosszarányát - mutatóujj:gyűrűsujj - hasonlították össze jobb és bal kezük viszonylatában.
Eredményeik szerint azoknál, akiknek esetében a mutatóujj és a gyűrűsujj hosszának arányszámában nagyobb különbség mutatkozott egyik kezükön a másikhoz képest - a jobb kéz arányából vonták ki a bal kéz arányát -, a mellrák kialakulása kisebb valószínűségű volt. Előbbi ugyanis a tesztoszteron alacsonyabb szintű jelenlétére, illetve a rá való alacsonyabb szintű érzékenységre utal, ami a mellrák kialakulásának alacsonyabb kockázatát vetítheti előre, mely ugyanúgy függ a tesztoszterontól is, mint az ösztrogéntől.
A cikk az ajánló után folytatódik
-
Fehér Swarovski® kristályos dupla ékszerszett17 490 Ft
-
Fehér Swarovski® kristályos pillangó alakú nyaklánc9 390 Ft
-
Cirkónia kristályos angyalszárny medál ezüst nyaklánccal14 990 Ft
-
Három édesvízi igazgyönggyel és cirkóniával díszített fülbevaló14 990 Ft
-
Arany csepp medál31 200 Ft
-
Rák ezüst horoszkópos nyaklánc6 990 Ft
-
Ellentétek vonzása nyaklánc kristályokkal7 990 Ft
-
Csepp alakú cirkóniával és édesvízi igazgyönggyel díszített ezüst nyaklánc13 900 Ft
-
Ezüst nyaklánc patkó alakú ezüst medállal8 150 Ft
-
Fehéren ragyogó Swarovski® kristályos ékszerszett11 090 Ft
-
Helló nyár nyaklánc15 900 Ft
-
Rózsaszín csillogó Swarovski® kristályos szett9 190 Ft
-
Vasmacska cirkóniával ezüst nyaklánc6 490 Ft
-
Ovális fekete cirkónia kővel díszített kapcsos ezüst fülbevaló6 490 Ft
-
Bolygó ezüst nyaklánc gyöngyházzal és cirkóniával9 900 Ft
Természetesen ez nem jelenti az, hogy megkérdőjelezhetetlen a kapcsolat, és a kutatók szerint is további vizsgálatokra, kutatásokra van szükség a témában, de nem árthat jobban odafigyelni, például rendszeresen részt venni a szűrővizsgálatokon, még ha nem is fognak senkit az ujjhossza alapján diagnosztizálni. A kutatásról bővebben ide kattintva olvashatsz.
Biológusok és genetikusok régóta vizsgálják az ujjak hossza és a nemi hormonok jelenléte közötti összefüggést, minek köszönhetően mára sikerült megállapítaniuk, hogy azok egyensúlyától függ az ujjak hosszának aránya, illetve, hogy az ujjak arányainak kialakulása a magzati fejlődés korai szakaszához köthető, növekedésüket ugyanis a tesztoszteron- és az ösztrogénreceptorok aktivitása befolyásolja. A gyűrűsujjakon például több a tesztoszteronreceptor, így azok férfiak esetében jellemzően hosszabbak.