Ezek a káros anyagok lehetnek a napvédődben

Kőolajat kensz magadra, vagy naptejet?

Ismerd meg, melyek azok az összetevők, amiket kerülni kell. (x)

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sajnos a naptejekben is lehetnek kőolajszármazékok, ezért fontos tájékozódni az összetevőkről.

Csábítóbb a barna, egészséges bőr. Ha már választhatsz, válaszd a természetes összetevőket tartalmazó készítményeket, bőröd meghálálja a gondoskodást!

Mire figyelj vásárláskor?

A fényvédőknek két csoportja létezik: kémiai és fizikai anyagokat tartalmazó naptejek. A kémiai fényvédők elnyelik az UV-sugarakat, vagyis nem gátolják meg a káros sugárzás érintkezését a bőrrel. Leggyakoribb összetevőik között szerepel az oxybenzone és octinoxate. Az oxybenzone a vizeletből is kimutatható, mert a bőrön át gyorsan és könnyen szívódik föl.

Ezzel szemben a naptejek másik csoportja a fizikai UV-filterek, amik visszatükrözik az UV-sugarakat. A természetben is előforduló összetevők, a titán-dioxid és cink-oxid a két leggyakrabban használt fényszűrő. A cink-oxid nem szívódik fel a bőrben, a titán-dioxid pedig egy fényvisszaverő ásványi anyag.

Organikus vagy bionaptejek: miben mások?

Az organikus vagy bionaptejek sokkal nagyobb számban tartalmaznak természetes anyagokat, valamint bio- és organikus gazdaságból származó összetevőket. Ilyen természetes alapanyagú naptejek széles választékát találod a Bijó boltban. A káros kemikáliák kiküszöbölésével különböző allergiákat, bőrbetegségeket is megelőzhetsz.

Ha teheted, vásárlás előtt mindig tájékozódj a különböző hatóanyagokról.

Bőrvédő tipp!

A bőröregedést csökkenti, ha többször rövidebb időt napozol az egész napos süttetés helyett, és szinte ugyanolyan barnító hatással bír.

Felmerülhet benned a kérdés: vajon elegendő a megfelelő naptej a biztonságos napozáshoz? A válasz sajnos nem. Hogy miért?

- Különösen fontos a naptejek használatát egyéb bőrvédő stratégiákkal kombinálni, mint például E-vitamin-tartalmú élelmiszerek fogyasztásával, napellenző és könnyű ruha viselésével, és árnyékban tartózkodással, amikor a legerősebben tűz a nap - árulta el a 2014-ben végzett kutatásban részt vevő Richard Marais, a Manchester University kutatója a tudnivalókat.

Edd egészségesre magad!

Íme, néhány étel, amik természetes módon, a bennük lévő hatóanyagoknak köszönhetően védenek a nap káros sugárzásai ellen: a görögdinnye, a grépfrút, a gujávafa gyümölcse és a paradicsom nagy koncentrációban tartalmaz likopint, egy olyan antioxidánst, ami csökkenti az UVA- és UVB-sugárzás okozta károsodást.

A répában lévő béta-karotin. valamint az étcsokoládé - legalább 70%-os - antioxidáns-tartalma is segít megvédeni bőrünket a naptól.

A napozás utáni ápolásról se feledkezz meg!

Bőröd a legalaposabb gondoskodást érdemli meg, ezért érdemes napozás utáni krémmel kényeztetni. Akár otthon is összedobhatsz bőrnyugtató hatású, friss aloe verás vagy uborkás pakolásokat, amelyek hidratálják és regenerálják a bőrt.

Ezt is szeretjük