Regényes életek

Festőgéniuszok

A három festőóriás, Renoir, Van Gogh, Gauguin kortársak voltak ugyan, de az életük merőben különbözött egymástól. (x)

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Festőgéniuszok a szereplői a Kossuth Kiadó új regénysorozatának. Renoir, Van Gogh, Gauguin, Manet, Modigliani, Toulouse-Lautrec, Seurat, Cézanne. Mindannyian tehetségesek voltak, de nem mindig sikeresek. Némelyikük élete kész kaland, mások bánatok, csalódások, olykor tragédiák közepette éltek, de semmi sem vette el kedvüket a világ szépségeinek megörökítésétől.

Az izgalmas, olvasmányos életrajzi regények az ő alakjukat idézik meg, művészetük és sorsuk összefonódását mutatják be. A Modiglianiról szóló köteten kívül valamennyi mű szerzője Henri Perruchot, francia író, műkritikus, életrajzíró, aki 1967-ben halt meg Párizsban.

Renoir élete

Pierre-Auguste Renoir (1841–1919) derűs természet volt, és semmi sem tudta megtörni az életbe vetett bizalmát. Jóllehet beteges volt, és teste gyönge, a lehető legnagyobb természetességgel lett az örök nyár festője. Renoir sohasem érzett irigységet, féltékenységet, hiúságot, keserűséget, haragot, nem ismerte mindazokat az érzelmeket, amelyek az emberek boldogtalanságának legszokványosabb, kisszerű okozói. Derűs fölénnyel fogadta az élet viszontagságait; csakhogy ez a tény ne vezessen félre senkit: a mosoly is a bátorság egyik formája. És mindenekelőtt tudta, hogyan kell szeretni – mégpedig a lehető legtermészetesebben, teljességgel érdek nélkül. Ebben rejlik titka és példája. A regényben nyomon követhetjük életének fordulatait, tanúi lehetünk művészete - a fényben feloldódó formák és színek - kibontakozásának.
Fordította: Réz Pál
Borítókép: Részlet a Tánc a szabadban című művéből

Van Gogh élete

Vincent Van Gogh (1853–1890) a délvidéki vakító napfény szerelmese.
Egész életében megszállottan festett, de a kudarcok és sorscsapások felőrölték egészségét, mígnem egyre súlyosbodó elmebaja öngyilkosságba torkollt. Mivel ő maga is sokat szenvedett, különösen megrázó erővel tudta ábrázolni az emberi szenvedést. Sok képet festett, ám életében csupán egyetlenegyet adott el – ma néhány műve minden idők legdrágább festményei közé tartozik.
- Mégiscsak varázslatos az élet… És akik ebben a napban nem hisznek, ugyancsak istentelenek… Fölséges meleg időnk van most … A nap – jobb híján azt kell mondanom – sárga, halvány kénsárga, aranyos citromsárga. Jaj te, de szép szín a sárga!
Vásznain is ez a szín harsog, ez önt el mindent. A sárga az ő misztikus részegségének, a föld hatalmas erőivel kötött frigyének a szimbóluma. - Részlet a könyvből.
Fordította: G. Beke Margit
Borítókép: Részlet az Éjszakai kávéház című művéből

Gauguin élete

Paul Gauguin (1848–1903) a déltengeri szigetvilág ősi kultúrájának megörökítője.
Kalandos életet élt: küzdenie kellett azért, hogy művész lehessen, hogy megélhetését biztosítsa, harcolnia kellett a közvéleménnyel, a családjával, akik képtelenek voltak megérteni őt, s önmagával is harcot kellett vívnia azért, hogy megőrizze saját alkotó énjét. A regény róla szól, a festőről, aki fennen hirdette: Szeressétek egymást és boldogok lesztek.

Fordította: Keszthelyi Dezső és Lontay László
Borítókép: Részlet Gauguin Arearea (Boldogság) című művéből 

Sorozatszerkesztő: Hitseker Mária
A kötetek ára: 1590 forint.(%oldalmero(http://ad.adverticum.net/img.prm?zona=1759478&kampany=2077801&banner=2077806&ord=RANDOM_NUMBER)%)

Ezt is szeretjük