Féltve őrzött magánéleti titkok Obamáról

Megdöbbentő magánéleti titkok, tények, sztorik és nők, nők, nők Amerika demokrata elnökjelöltje, Barack Obama múltjából.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Barack Obama azon ritka emberek közé tartozik, akik ahelyett, hogy megismételték volna szüleik hibáit, képesek voltak tanulni azokból, és hasznosítani negatív gyermekkori tapasztalataikat. Obama nem nősült korán, mint édesapja. Tizenévesen hajtotta ugyan a lányokat, mint a többi fiú is, de nem házasságkötés céljából tette, mint idősebb Barack Obama. Végül is nagyjából akkor alapított családot, amikor ehhez az összes anyagi és egzisztenciális feltétel adott volt.

Leendő felesége, az 1964-ben született Michelle Robinson már viszonylag jól keresett a chicagói Sidley Austin ügyvédi irodánál, amikor megismerkedtek. Sok közös vonásuk van. Először is, Michelle fekete bőrű, vagyis ahhoz a népcsoporthoz tartozik, amelyet a félvér Obama a legközelebb érzett magához. Michelle ezen kívül magas lány volt, akit érdekelt a kosárlabda, és maga is játszott. Végül pedig mindketten egyetemet végeztek, és Obama arra a jogi karra járt, amit Michelle már elvégzett.

Az első csokoládéízű csók

Abban az ügyvédi irodában találkoztak, ahová Obamát nyári gyakornoknak vették fel az első Harvard-év után. Michelle volt Obama kijelölt instruktora, így nappal sokat beszélgettek, de el kellett telnie némi időnek, mire a lány beleegyezett, hogy beüljenek valahova egy fagylaltra. Ezen a fagylaltozáson esett az első csók is, melynek Barack Obama elmondása szerint csokoládéíze volt.

Michelle nem kapkodta el a dolgokat, alaposan meg akarta nézni magának azt a férfit, akihez hozzáköti a sorsát, és Obama még évekig inkább csak nagy álmodozónak tűnt a szemében, mint reális politikai érzékkel rendelkező embernek, aki karrierre számíthat. Ezzel szemben Barack szinte első látásra eldöntötte, hogy számára ez a nő lesz a megfelelő partner és társ az életben.

Mivel Michelle ebben eleinte egyáltalán nem volt olyan bizonyos, Obama pedig nem volt erőszakos, az elkövetkező években hosszú jegyességben volt része mindkettejüknek.

Így állt elő az a helyzet, hogy noha Obama már a Harvard Law School első évében, 1988-ban megismerkedett leendő feleségével, a házasságkötésre csak 1992 októberében került sor. Persze a hosszú jegyesség nem is jegyesség volt, hanem sokkal inkább kölcsönös próbaidő, melyet mindkét fél kiállt, azzal együtt, hogy Michelle szerint ez idő alatt másokkal is találkozhattak.

A fiatal lányok kedvence

Obama saját kampánymenedzsereit is meglepte, hogy a szenátusi előválasztásokat egészen elképesztő fölénnyel, 53%-kal nyerte meg riválisaival szemben, akik közül Hynes 24%-kal, Hull 10%-kal fejezte be a maga nagyon költséges politikai próbajátékát.

Ebben az eredményben természetesen benne volt Illinois állam fekete lakossága, mely úgy látszik, megbocsátotta Obamának, hogy nem egészen fekete, ahogy a fehér liberálisok között is igen nagy számban akadtak olyanok, akik nem voltak hajlandók törődni azzal, hogy Obama nem egészen fehér.

A siker titka

A legnagyobb meglepetést azonban Obama azzal okozta, hogy igen nagy számban vonzotta magához a huszonéveseket, akik mindenütt a világon kelletlen szavazópolgároknak számítanak, de az Egyesült Államokban különösen.

Obamát az előválasztások végére valósággal körülzsongták a változás jeligére mindig fogékony fiatalok, és a Chicago Tribune egyik újságírónője véletlenül meg is jegyezte, hogy ennek szerinte nem is annyira a sikeres politikai pályafutáshoz feltétlenül szükséges karizma, vagy az egyetemeken mindig rokonszenves liberális program az oka.

Hanem a kifejezetten a szexepilnek nevezett tulajdonság, azaz valamiféle biológiai vonzás, melynek következtében választási gyűlésein már 2004-ben szép számmal ott voltak azok a huszonéves lányok, akiket nem annyira Barack Obama politikai hitvallása érdekelt, mint az a lehetőség, hogy közös fényképet készíthessenek vele.

Aki belezúgott Obamába

Kicsit későbbi történet, de ide kívánkozik, hogyan csinált világkarriert egy fiatal énekesnő azzal, hogy 2007-ben elénekelte a Belezúgtam Obamába című nótát. A lány, Amber Lee Ettinger, azóta elnyerte a legmenőbb nő az interneten címet, az Obama-kampány pedig 2008 tavaszán kénytelen volt nyilatkozatot kiadni arról, hogy Barack Obamának semmi köze a Super Obama Girlhöz, ahogy Ettingert emlegetik, vagy tevékenységéhez.


Addigra azonban a nótát tartalmazó klipet már 50 millióan tekintették meg a You Tube-on, Ettinger kisasszonyt pedig nemcsak előadóként emelte szárnyára a média, hanem politikai hírességként is, aki fiatalok százezreit, ha ugyan nem millióit vonta be az elnökválasztási kampányba Barack oldalán. A Newsweek című hetilapnak adott interjújában 2008. január 31-én Ettinger megtagadta a választ arra a kérdésre, hogy kire fog szavazni az elnökválasztásokon.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Azon kívül, hogy első klipjét négy további követte, annak bizonyítékaként, hogy két médiasztár ugyanolyan hatékonyan képes eladni egymást, mint bármely más két árucikk, ha a cross marketing eszközeinek ügyes alkalmazásával párosítják őket, a Super Obama Girl története azért is fölöttébb tanulságos, mert ha volt valami, amiben Barack Obama az elnökválasztási kampányban első pillanattól nyomasztó fölényben volt összes riválisával szemben, az a világhálóban rejlő elképesztő promóciós lehetőségek bravúros kihasználása.

Cikkünk Bokor Pál Barack Obama Szupersztár - Egy fergeteges és szabálytalan politikai karrier hiteles története és anatómiája című könyve alapján készült.

Amerikát négy évvel ezelőtt ámulatba ejtette, hogy egy fiatal fekete politikus, Barack Obama első nekifutásra bejutott a szenátusba. De az csak idén tavasszal derült ki, hogy hosszútávfutóról van szó. Ami kétszáz évig mosolyt fakasztott csupán, ma befejezett tény: ez az amerikai férfi az Egyesült Államok teljes politikai osztályának odadobta a kesztyűt, bejelentette igényét a Fehér Házra, és elérte, hogy komolyan vegyék. Akár bevonul novemberben a Fehér Házba, akár nem, személyében új szupersztár született a nemzetközi politikában, a sajtóban és a világhálón.

Kiadja az Atlantic Press.
Ára 1690 forint.
A könyvet itt rendelheted meg! »

OLVASD EL EZT IS!

  • barack obama
  • michelle obama

A világ 3 legszexibb First Ladyje

  • politika
  • sarah palin

A 3 legszexibb politikusnő

Ezt is szeretjük