Ilyen volt, ilyen lett: Arnold Schwarzenegger

Képekben az átváltozás

Az osztrák testépítőből fordulatos karrierje során előbb akcióhős lett, majd kaliforniai kományzó.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Arnold Schwarzenegger 1947. július 30-án született az ausztriai Stalh falujában. Édesapja rendőrfőnök volt, akinek hatására több sportot is kipróbált, de a hatvanas években a futball helyett végül a testépítést választotta. 


14 éves korától kezdve koncentrált erre a sportágra, amelyben szép sikereket ért el: 1965 és 1980 között például hétszer lett Mr. Olimpia és hatszor Mr. Universe.

A Graz közeli kis faluból az évtized végén Amerikába költözött, ahol 1970-ben megkapta első filmszerepét a Herkules New Yorkban című akció-vígjátékban, ám nehézkes akcentusa és idegen hangzású neve miatt több mint egy évtizedet kellett várnia az áttörést jelentő szerepre.

1982-ben John Milius rá osztotta a Conan, a barbár főszerepét, két évvel később pedig filmes pályafutásának legemlékezetesebb alakításával ajándékozta meg a mozirajongókat a Terminátorban.

A géppuska mellől a kormányzói székbe

A nyolcvanas években az egyik legismertebb akciófilmsztár lett belőle, köszönhetően az olyan golyózáporos alkotásoknak, mint a Kommandó vagy a Ragadozó. De a sikersztorinak a kilencvenes években sem szakadt vége, amikor az erőszakos filmek helyett a vígjátékokban is megmutatta komikusi vénáját.

Ezek közül a legviccesebbek az Ovizsaru, Az utolsó akcióhős illetve az Ikrek voltak, de ebben az időszakban forgatta Az emlékmást és a Két tűz közöttet is.


A testépítő izompacsirtából lett filmsztár karrierje az ezredforduló után újabb váratlan fordulatot vett: Schwarzenegger 2003 óta ugyanis a Republikánus Párt képviselőjeként Kalifornia 38. kormányzója, népszerűségéről pedig mindent elárul, hogy 2006-ban újra megválasztották.


Politikusként egyre határozottabban sürgeti a globális felmelegedés elleni küzdelmet, de külföldi népszerűségét jelentős mértékben csökkentette, hogy Bush politikáját támogatta, illetve, hogy engedélyezte a kivégzéseket.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Magánélete kiegyensúlyozott, 1986-ben vette feleségül Maria Shivert, az egykori John F. Kennedy unokahúgát. Négy gyermekük született, és habár Schwarzeneggert az elmúlt években nem túl gyakran láthattuk a vásznon, örömmel jelentette be nemrég, hogy Sylvester Stallone 2010-re ígért, The Expendables című filmjének parádés szereposztását jelenlétével ő is emeli.

Ezt is szeretjük