A 20. század legdögösebb bombázói

Íme, 4 ellenállhatatlanul gyönyörű hölgy, aki különleges vonzereje és szépsége miatt méltán lett kora szexszimbóluma.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Lillian Russell

A kibontakozó filmipar nagy szerepet játszott a szexszimbólumok megteremtésében és felemelkedésében. A korszak férfiak milliói által imádott bombázói között olyan hölgyeket találhatunk, mint a dán némafilmsztárt, Asta Nilsent vagy Clara Bow-t. De rajtuk kívül Theda Barát és Pola Negrit is a korai szexikonok közé sorolják erotikus kisugárzású vamp-hölgyeket megtestesítő szerepeik miatt.

Habár Lillian Russell nem sok filmben szerepelt pályafutása alatt, mégis a korszak egyik legnépszerűbb színésznője és énekesnője volt, aki magával ragadó stílusával és különleges szépségével legalább olyan sokakat bűvölt el, mint hangjával és színpadi megjelenésével.

Eredetileg Helen Louise Leonard néven látta meg a napvilágot 1860-ban, de 19 éves korában megváltoztatta családnevét. Színdarabokban és operákban egyaránt szerepelt hosszú pályafutása során. 1922-ben hunyt el, temetésén pedig a legnagyobbaknak kijáró katonai tiszteletadással adóztak emléke előtt.

Jean Harlow

A Platinaszőke, a Szőke Bombázó – ezek voltak a tragikusan fiatalon elhunyt színésznő becenevei, akit az Amerikai Filmintézet minden idők legnagyobb színésznői közé sorolt. Harlow a harmincas évek egyik legdögösebb szexszimbóluma volt, akinek szexepilje már-már a mágnesesség határát súrolta. A húszas évek elején nagyapja egy táborba küldte, Harlow ezen a nyáron kapta el a skarlátot, ami aztán tragikusan fiatalon bekövetkezett halálában is nagy szerepet játszott.

A harmincas évek elején kezdett színészkedni, és az 1931-es A közellenségben figyeltek fel rá először, amiben James Cagney oldalán tündökölt, habár korai szerepeit lesújtó kritikákkal illették.

Igazi szupersztárrá akkor vált, amikor az MGM-mel kötött szerződést, és olyan filmekben vállalt szerepet, mint például a Vérvörös homok, amiben második alkalommal volt a partnere Clark Gable. Az évtized végére Harlow Amerika egyik legnagyobb sztárja lett, akinek hírneve Greta Garbóéval vagy Joan Crawfordéval vetekedett. Utolsó filmjének, a Saratogának forgatása során azonban influenzás lett, és habár felépült a betegségből, szervezete legyengült. Kiderült, hogy a tíz évvel azelőtti skarlát miatt mája állapota az azóta eltelt idő alatt fokozatosan és teljesen észrevétlenül megromlott, a szövődményekbe pedig néhány hónappal később belehalt. 26 éves volt.

Marilyn Monroe

Monroe a mai napig meghatározó szexszimbólum, akinek mítosza cseppet sem halványult el az évtizedek során, rajongótábora pedig világszerte egyre csak gyarapodik. A nőies idomokkal megáldott, tragikus sorsú színésznő életével és halálával kapcsolatban számos elmélet, tévhit és konspiráció született. Az információk hiányában pedig még azt sem lehet tudni bizonyosan, hogy 1962-ben bekövetkezett halála öngyilkosság vagy gyilkosság volt-e. Mindezek tökéletes táptalajt jelentettek a mítoszteremtéshez, és nagyban hozzájárultak a személyét övező kultikus rajongás kialakulásához.

Eredetileg Norma Jeane Mortensenként látta meg a napvilágot 1926-ban. A második világháborúban egy gyárban fedezte fel a hadsereg egyik fotósa, nem sokkal később pedig már modellként dolgozott. A negyvenes évek végén a 20th Centhury Fox filmjeiben bukkant fel kisebb szerepekben, ekkor festette be haját szőkére, és változtatta meg nevét. Legemlékezetesebb filmjei az Aszfaltdzsungel, a Mindent Éváról és a Van, aki forrón szereti volt, utóbbiért megkapta a Golden Globe-díjat. Háromszor házasodott meg, férjei James Dougherty, Joe DiMaggio és Arthur Miller voltak. 1953-ban a Playboy első számának borítóján ő szerepelt, belül pedig meztelen fotók is megjelentek róla. Utolsó emlékezetes közszereplése az volt, amikor John F. Kennedy születésnapján énekelt el egy köszöntő dalt. A ruhát, amit az eseményen viselt, 1999-ben mintegy másfél millió dollárért árverezték el.

Cindy Crawford

A kilencvenes évek egyik legdögösebb szupermodelljének védjegyévé vált a felső ajkán látható anyajegy. Pályafutása alatt sosem szabadult meg tőle, pedig korai fényképeiről – például az első Vogue címlapfotójáról is - mesterségesen távolították el az aprócska pöttyöt. Később olyannyira izgatónak találták ezt a szépséghibát, hogy egy csokoládéreklámban például direkt onnan nyalta le az édességet. 16 éves korában fedezte fel egy fotós nyári kukorica-címerezés közben, a fotó hatására pedig annyi önbizalmat szerzett, hogy modellkedni kezdett.

Számos divatbemutatón és reklámban szerepelt, nem beszélve azokról a neves magazinokról, melyeknek a címlapján szerepelt. 1988-ban történelmet írt azzal, hogy ő volt az első modern értelemben vett szupermodell, aki levetkőzött a Playboyban, gyönyörű testét a legendás fotós, Herb Ritts örökítette meg.

Tíz évvel később még egyszer pózolt meztelenül a Playboynak, ezek a fotók pedig még inkább feltárták bájait. Első férje Richard Gere volt, akitől öt év együttlét után 1995-ben vált el, jelenlegi férje és két gyermekének apja pedig Rande Gerber, akivel immáron tíz éve él boldog házasságban.

OLVASD EL EZT IS!

  • javier bardem
  • rudolph valentino

A 20. század 3 legszebb férfifelsőteste

  • sophie marceau
  • romy schneider

A 20. század 3 legbujább színésznője

  • bruce willis
  • leonardo dicaprio

A 20. század legszexibb pasijai

Ezt is szeretjük