800 millió forintba került

A köztársasági elnökről is elneveztek egy teret

Az egyik legszebb balatoni város, Tihany nagyszabású átalakuláson esett át.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Csaknem 800 millió forintból kapott új megjelenést Tihany központi része: a Tihanyi legenda projekt keretében felújították a kálváriát és a település műemléki utcáit, valamint egy újonnan kialakított teret neveztek el Mádl Ferenc volt köztársasági elnökről.

Tihany

Kontrát Károly, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára az ez alkalomból tartott, május 2-i ünnepségen kijelentette, hogy Tihany a nemzet kincse, így a település gyarapodásával valamennyi magyar ember gyarapodott.

A Tihanyi legenda projekt céljai

Az MTI információi szerint az államtitkár azt is elmondta, hogy a beruházással olyan feltételeket tud teremteni Tihany, hogy nemcsak gazdag történelmi múltjával, kulturális programjaival, hanem magas színvonalú szolgáltatásaival is ide vonzza a vendégeket itthonról és szerte a világból. Az államtitkár kiemelte, hogy az állam, az önkormányzat és az Európai Unió összefogásának eredményeként gyarapodott Tihany annak érdekében, hogy még inkább állja a turisztikai versenyt.

Tósoki Imre, Tihany polgármestere köszöntőjében arról beszélt, hogy a pangás hosszú évtizedei után Tihany is megmutatta, hogy képes a 21. századnak megfelelő körülményeket nyújtani lakói és az ide látogatók számára.

A Tihanyi legenda-projektből kiemelte a faluközpontban kialakított új, Mádl Ferencről elnevezett teret, a felújított Borsos Miklós teret és Pisky sétányt, valamint a Visszhang dombon kialakított rendezvényteret.

A településközpont megújításához továbbá a helyi vállalkozók is csatlakoztak, saját szolgáltatásaik, ingatlanaik fejlesztésével.

A 15 legnépszerűbb hely a Balatonnál

Nézegess képeket!

Elolvasom

A város új arculata

A Tihanyi legenda-beruházás az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg. 2010-ben a kormány mintegy 600 millió forintot különített el Tihany számra, a 794 millió forintos projekthez az önkormányzat 194 millió forintot adott.

Hányszor és hova utaznak a magyarok?

Az utca emberét ezúttal utazási szokásairól kérdeztük. Ha kíváncsi vagy, nézd meg a videót!

A projekt egyik célja, hogy a vendégek a központtól távolabb, a falu szélén tegyék le autóikat, és gyalog járják körül a nevezetességeket, ezért épült meg 2010 nyarán a temető és a focipálya mellett az új parkoló. A projekt keretében jött létre a Mádl Ferencről elnevezett főtér, melyet tavaly nyáron Áder János köztársasági elnök avatott fel.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Felújították a ciszter apátságot és az Ófalut összekötő Pisky sétány elhanyagolt útvonalát, Magyarország egyik legszebb 20. századi, 1960-ban lerombolt és csak részben újjáépített kálváriáját, valamint az Ófalu műemlék-jellegű utcái pedig új burkolatot kaptak.

Korábban arról szóltak a hírek, hogy a tihanyi építkezések során titokzatos csontvázakat találtak. Olvasd el a cikket!

Melyik a kedvenc balatoni városod?

Ezt is szeretjük