Kivel romantikázott Jack Nicholson Párizsban?

Izgalmas tények a francia fővárosról

Párizs bája filmeseket és turistákat egyaránt vonz a városba.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ha az ember a hollywoodi filmek alapján próbálna tájékozódni a nagyvilágban, úgy gondolhatná, hogy Amerikán kívül szinte csak egyetlen tengerentúli hely létezik, mely érdeklődésre tarthat számot: Párizs.

A Szajna és a hangulatos kőhidak

Elég csak végignézni az elmúlt évtizedek meghatározó alkotásait, hogy igazolást nyerjen ez az állítás. Az ötvenes években Gene Kelly Egy amerikai Párizsban című táncos-romantikus mozija varázsolta el a nézőket, majd 20 évvel később Marlon Brando és Maria Scheider szenvedélyes kettőse mutatta meg a mozirajongóknak a francia főváros fülledtebb énjét Bertollucci Az utolsó tangó Párizsban című filmjén keresztül.

Még Woody Allen sem tudta kivonni magát Párizs csábereje alól - pedig a tőzsgyökeres New York-i rendező korábban makacsul ragaszkodott Manhattanhez a munkáiban is -, így született meg a 2011-es Éjfélkor Párizsban, ami aztán a rákövetkező évben el is nyerte a legjobb eredeti forgatókönyvnek járó Oscart.

Megihleti a filmeseket

És akkor még nem is beszéltünk arról a megszámlálhatatlan filmről - legyen az könnyed, komoly, vagy egyenesen vérfagyasztó alkotás -, ahol a francia fővárosban zajlanak az események: Liam Neeson lányát Párizsban ejtik foglyul az Elrabolva című thrillerben; Meg Ryant csempészet miatt tartóztatják le a Francia csók című románcban; Dan Brown regényében, illetve az abból készült filmben, a Da-Vinci kódban a Louvre játszik fontos szerepet. 

A Reszkessetek betörők! története szerint a népes család Párizsba igyekszik karácsonyozni; a Végső állomás horrorban pedig éppen a Párizsba tartó gép robban fel. Sőt, még a Titanicban is említésre kerül, amikor a Leonardo DiCaprio által alakított Jack bevallja Rose-nak, hogy mielőtt felszállt volna a hajóra, utcai rajzolóként élt a francia fővárosban.

Nevezetességek Párizsban

Kétségtelen azonban, hogy Párizs nem csak a filmesek szemében gyönyörű és ellenállhatatlant bájt sugárzó város - annak is az, aki már több alkalommal eljutott oda, és annak is, aki először jár ott, hiszen turistaként nincs örömtelibb élmény, mint amikor az ember szeme előtt hirtelen megelevenednek a filmek és a történelemkönyvek ismerős helyszínei, épületei.

Ilyen a Champ de Marson terpeszkedő, 324 méter magas Eiffel torony, mely eredetileg az 1889-es Világkiállításra készült, és építői talán akkor nem is sejtették, hogy több, mint száz évvel később látogatók millióit vonzza majd a városba évente. A Champs Élysées sugárút, végpontján a monumentális Diadalívvel, mely I. Napóleon császár és a mindenkori francia hadsereg dicsőségét hirdeti. A Louvre, előterében az 1989-ben átadott üvegpiramis, mely azóta is heves vitákat vált ki a párizsiak között - Dan Brown és az összeesküvés-hívők szerint pontosan 666 üveglapból áll, ami köztudottan ördögi szám.

Le Grand Colbert étterem - Ebben vacsorázott Jack Nicholson és Diane Keaton a Minden végzet nehéz című filmben

Vagy ott van a Pere Lachaise temető, ahol egyebek közt olyan hírességek nyugszanak, mint Balzac, Chopin, Jim Morrison, Edith Piaf és Oscar Wilde. A szerelmesek otthagyhatnak egy lakatot a Pont de l'Archevêché híd korlátján, aki pedig csak sétálna vagy ücsörögne egyet a szabadban, ellátogathat a Tuilériák kertjébe, melyet eredetileg még az 1500-as években Medici Katalin alakíttatott ki olasz reneszánsz stílusban.

Mindemellett a shoppingolás szerelmeseinek - elvégre Párizs a divat fővárosa is - feltétlenül fel kell keresniük a Lafayette áruházat, ahol mintegy 50 ezer négyzetméteren olyan neves és közismert márkák kínálják áruikat, mint a Hermés, a Chanel, a Burberry, a Louis Vuitton, az Armani, a Marc by Marc Jacobs, a Guess vagy a Michael Kors. Ha a vásárlást a legtöbben nem is feltétlenül engedhetik meg maguknak, azért az is felejthetetlen élmény, ha az ember a belső erkélyek egyikénél helyet foglalva tejeskávét szürcsölget, apró fánkot harapdál hozzá és közben fesztelenül megbámulja nemcsak a hömpölygő tömeget, hanem a lélegzetelállító épületbelsőt is.

Kíváncsi vagy még több gyönyörű helyre a francia fővárosban? Kattintsd végig a képeket!

Hollywood profizmusa és Párizs bája - mindkét adottság megvan Teresa Palmer színésznőben is, aki nemrégiben az Amway vendégeként tartózkodott a francia fővárosban.

A meghívás nem véletlen: mint ismeretes, az Amway az egészségmegőrző és az otthonápolást elősegítő termékei mellett minőségi kozmetikumokat is kínál - ez utóbbi az Artistry néven futó presztízsmárka, melyet még 1968-ban hoztak létre, hogy a tudomány és a korszerű technológia hathatós segítségével csúcsminőségű, a különféle bőrtípusokhoz tökéletesen illeszkedő, és a környezeti negatív hatásokat ellensúlyozó termékekkel tudják kiszolgálni a nőket szerte a világon.

Az Artistry exkluzív nemzetközi sajtótájékoztatója Párizsban

Az Artistry 2013 szeptemberében egy újabb bőrápolási termékcsaláddal örvendezteti majd meg a nagyközönséget, ebből az apropóból keresték azt a hírességet, aki méltó módon tudja képviselni személyiségével és munkásságával is a márkát. Így esett a választásuk Teresa Palmerre, akit egyedi vonzereje és példás szakmai sikerei miatt választottak az Artistry arcának, és bizalmuk jeléül három évre szóló szerződést írtak vele alá.

- Teresa Palmer felkérése az első lépés a hamarosan megjelenő izgalmas márkaelemek sorában. Célunk, hogy megismertessük a vásárlókkal az Artistry márkát, és egy elragadó arccal, egy elegáns csomagolással, és - ami a legfontosabb - a legkorszerűbb bőrápolási termékekkel győzzük meg őket arról, hogy minket válasszanak - indokolta a döntést Maud Pansing, az Amway szépségápolásért felelős globális alelnöke.

Az 1986-os születésű Teresa Palmer Ausztráliából költözött Los Angelesbe 2007-ben, és bár a neve hazánkban egyelőre még nem cseng ismerősen, évről évre feljebb ível a karrierje. Olyan alkotásokban szerepelt már, mint a Szédületes éjszaka, A varázslótanonc és A negyedik, legutóbb pedig az Eleven testek című romantikus zombi-filmben láthatták a nézők.

A fiatal tehetséget egyebek közt a szépségről és a filmiparról kérdezgettük.

- Teresa, milyen érzés ilyen fiatalon egy világmárka arcának lenni?

- Nagyon nagy megtiszteltetés számomra, hogy engem választottak, hiszen az Artistry valóban minőségi termékeket állít elő, amik hozzájárulnak ahhoz, hogy mindenki jobban érezze magát a bőrében.

- Van olyan nyári szépségápolási tanácsa, melyet megosztana a Femina olvasóival?

- Ilyenkor rendkívül fontosnak tartom az arcápolást, hiszen az erős napsugárzás könnyen kárt tud tenni a bőrben, ezért én is olyan nappali termékeket használok, amik egyben fényvédő hatással is bírnak - minél magasabb a faktorszám, annál jobb.

- Hollywoodban sokan félnek az öregedéstől. Ön miként vélekedik erről?

- Előttem édesanyám és nagyanyám példája van, akik büszkén viselik a ráncaikat, és éppen ez adja meg az arcuk szépségét. Úgy gondolom, a szépség leginkább belülről fakad, és ha odafigyelünk, hogy testünk és lelkünk harmóniában legyen, akkor nem kell tartani az öregedéstől.

- Egyébként mi mindent tesz meg azért, hogy karban tartsa a testét?

- Be kell valljam, szinte minden nap edzek. Úgy szoktam futni, hogy pulzusszámlálót csatolok a karomra, sprintelek, és amikor eléri a számláló a 120-at, akkor lassítok, aztán megint sprint, és így tovább. Emellett keményen hasizmozom, hiába, a kockás hasért meg kell dolgozni!

- Végezetül meséljen arról, milyen filmes projekten dolgozik jelenleg?

- Éppen mostanában forgatjuk Ausztráliában az Ever After című romantikus filmet, aminek az az érdekessége, hogy nemcsak szereplőként és producerként veszek részt a munkálatokban, hanem én is írtam a forgatókönyvét. Én nagyon élvezem, hogy a kamera mindkét oldalán állhatok, nagyon remélem, hogy a végeredmény a nézőknek is elnyeri majd a tetszését!

Ezt is szeretjük