Egymilliós bírságot is kaphatsz érte: 8 tárgy, amit ne hozz haza a nyaralásból!
Nagyon sok gyanútlan turista esik áldozatul.
Az 1973-ban létrejött Washingtoni Egyezmény, amelyhez Magyarország 1985-ben csatlakozott, azt tűzte ki célul, hogy ellenőrzi a veszélyeztetett fajok kereskedelmét, így akadályozva egyes állat- és növényfajok ritkulását, illetve kihalását.
A CITES-nek is nevezett egyezmény - Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora, vagyis Egyezmény a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről - közel 35 ezer faj kereskedelmét szabályozza, ami magában foglalja az ezekből készült különféle termékek és ajándéktárgyak nemzetközi kereskedelmét is, mely mára drasztikus méreteket öltött.
Olyannyira, hogy egy-egy nyaralás során a gyanútlan turisták is könnyen abba a hibába eshetnek, hogy tiltott ajándéktárgyat vásárolnak, majd próbálnak átjuttatni a határon. A tudatlanság azonban nem mentesít a következmények alól, sőt, bizonyos esetekben akár egymillió forintig terjedő természetvédelmi bírsággal is számolni kell. Nézd meg a képeket, és többet tudhatsz meg arról, mire kell vigyázni!
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- átverés
- utazási iroda