A tökéletes nyaralásos mobilképek titka: ezeket tényleg érdemes lesz feltenni a Facebookra

Könnyen megtanulható, de olyan lesz, mintha profi készítette volna!

Nyaralási fotós tippek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az okostelefonok elterjedésével szinte mindig kéznél van egy fényképezőgép, amit bárki a kedve szerint, bármikor és bárhol használhat, ennélfogva pedig akár egy nyaralás megörökítéséhez is jó szolgálatot tehet. Ha pedig az ember rátalál a világ leggyönyörűbb panorámájára, és szeretné azt a nagyvilággal is megosztani, az sem mindegy, hogyan nyomja meg a gombot.

Biztosan észrevetted már, hogy személyesen sokkal szebbnek tűnik egy táj a fotós képmásánál. Hiába bámulatos a hely, a rossz fényviszonyok, az előnytelen árnyékok és a helytelen kompozíciók valóban mind-mind a végeredmény rovására mehetnek. Pedig nem kell évekig profi fotósiskolába járnod, már néhány apró trükk ellesésével sokkal szebb eredményt érhetsz el.

Rossz fényviszonyok esetén

Talán alapvetésnek vehető, hogy a legjobb fotókat a szórt fénynél lehet készíteni, illetve a fotózott személyhez képest szemből érkező fény esetén. A szikrázó napsütés tehát nagyon látványos lehet egy tájat kémlelve, de egy amatőr, telefonnal készített fényképen gyakran csak sötét alakokat és erős árnyékokat eredményez. A kültéri fotózás ideális időpontja egyébként a naplemente és a napfelkelte környéki órákban van, amikor a nap alacsonyan áll, és a narancssárgás fény meleg tónusai szépen kiemelik a részleteket.

A fényforrásnak a fényképezett dologgal szemben, a fotós háta mögött kell lennie, a mesterséges fénynél pedig az a legjobb, ha az körülbelül a fej magasságában helyezkedik el. Ha egy nagyon sötét belső téren, például egy étteremben szeretnétek egy fotót készíteni, hasznos praktika lehet, hogy egy fehér tárgyat, például egy szalvétát tart valaki a képen kívülre, amire ráfókuszálhatsz, ez ugyanis segít a fények kiegyensúlyozásában.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Egy zsúfolt háttér kellemetlen, csúnya összhatást eredményezhet, mivel a hangsúlyos alakzatok és színek elvonják a figyelmet a fényképezett személyről vagy tárgyról. Lehetőség szerint jobb csínján bánni velük, és a minimálisra szorítani őket, kivéve akkor, ha pontosan egy tömeget vagy egy hatalmas, színes épületet szeretnél megmutatni.

Ha megtaláltad a fotózni kívánt tárgyat vagy alakot, a képkivágást érdemes úgy kialakítani, hogy a rajta szereplő vonalak magára a témára vezessék a tekintetet. Legyen a középpontban a téma, de keress a kép szélére egy útszegélyt, egy épületfalat, vagy vedd bele egy füves terület szélső határát, hogy egy szép keretet alakíthass a kompozíciód köré! Ez profi hatást kölcsönöz a fotóidnak.

Retro képeken a Balaton

Nézegess képeket!

Elolvasom

Tökéletes alak a kattintáskor

Akár egy szelfit szeretnél készíteni, akár egy portrét, de még egy csoportképnél is ideális az a beállítás, amikor a kamerát nagyjából szemmagasságban tartjátok, ugyanis felső vagy alsó kameraállásból könnyen aránytalannak és torznak tűnhetnek az alakok, mivel a hangsúlyok rossz irányba tolódhatnak el. Ez egy közeli fotó készítésénél kiváltképpen előnytelenül sülhet el, az igazán szép eredmény eléréséhez tehát érdemes óvakodni tőle.

Ezt is szeretjük