Nevető csontvázakat találtak az ősi temetőben: a perui sivatag alól bukkant elő

Nazca városától nem messze rejtélyes temetőt látogathatnak az utazók.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A perui Nazca városától 30 kilométerre délre furcsa temetőt rejtett magában sokáig a sivatag. A Chauchilla temetőt az 1920-as években fedezték fel, furcsa leleteivel és jelenségeivel azonban máig az érdeklődés középpontjában áll.

Nevető csontváz
Nyitottak a sírok
Voltak, akiket családi körben temettek el
A sivatag konzerválta a testeket

A temetőt utoljára a 9. században használták, a 100 és 800 közötti nazca kultúra idejének végéhez közeledve, az itt magányosan, párban vagy épp családban eltemetett emberek azonban azóta is mozdulatlanul, csaknem ugyanabban a pózban viselik az örökkévalóság súlyát.

Épségben fennmaradtak a holttestek

A Chauchilla temető nem csupán csontokat, valamint néhány régi tárgyat őriz, de a sivatagi klíma, a szárazság, a Nap, valamint a homok konzerváló hatásának köszönhetően viszonylagos épségben láthatók az itt eltemetett emberek maradványai, múmiái.

Mindehhez továbbá az is hozzájárult, hogy a nazca kultúra - melynek tagjai közül sokan itt, a temetőben nyugszanak - ismerte a balzsamozás fogalmát és technikáját, illetve alkalmazta is, emellett pedig olyan szerekkel kezelték a holttestek ruháit, melyek távol tartották a rovarokat és a baktériumokat, így védve meg őket a gyors enyészettől.

Arcuk és testük az újjászületést szimbolizálva szinte kivétel nélkül kelet felé néz, mindemellett a régészek szerint sok lehetett közöttük a sámán, őket ugyanis még precízebb elhelyezés mellett temették el.

Paranormális események a területen

A testek mellé számos kézműves terméket és használati tárgyat eltemettek, közöttük pénzt és ékszereket is, ami miatt azonban a perui halottak völgyének is nevezett terület sokáig a sírrablók kedvelt célpontjának számított.

A világ legijesztőbb helyei

Nézegess képeket!

Elolvasom

A helyiek úgy vélik, ez nem csupán anyagi kárt okozott a századok során, de az eltemetett lelkek nyugalmát is megzavarta, sokan ezzel magyarázzák az itt tapasztalt furcsa jelenségeket.

Az emiatt a szörnyűség és szomorúság sírjaiként is emlegetett temetkezési hely fölött több tucatnyian észleltek a környékbeliek közül furcsa fényeket, valamint repülő tárgyakat is látni véltek. A szellemek megjelenésén és más paranormális eseményeken kívül többen mindezt a földönkívüliekkel is összekapcsolják, hivatkozva arra is, hogy a nazca kultúrának lehetett némi köze hozzájuk, elég csak a hatalmas, a Föld felszínéről kivehetetlen Nazca-vonalakra gondolni. A szkeptikusok azonban a jelenségeket és a fények megjelenését is a sírrablók éjszakai tevékenységével magyarázzák.

Előbbinek azonban napjainkban kicsi a valószínűsége, ugyanis a perui kormány 1997-ben úgy döntött, hogy védett hellyé nyilvánítja a területet, melyet a turisták hét dollár körüli összegért egy kétórás vezetett túra révén maguk is bejárhatnak.

A misztikus helyet története és a furcsa jelenségek mellett híressé tette az is, hogy ma a sírok mindegyike nyitott, illetve, hogy a látogatók saját szemükkel is láthatják, miért nevezik a területet a vigyorgó csontvázak temetőjének: Chauchilla ugyanis az itteni múmiák furcsa, máig rejtélyes arckifejezéséről is ismert.

Képek: www.environmentalgraffiti.com.

Kedveled a hátborzongató helyeket?

Ezt is szeretjük