3 bizarr, meghökkentő természeti forma

Ha kedveled az izgalmas és szokatlan helyeket, vess egy pillantást a következő furcsa, de gyönyörű természeti csodákra.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár a világ tájain barangolva számos szebbnél szebb, emberi kéz által létrehozott csodát vehetsz szemügyre, a természet látványos alkotásai talán még maradandóbb élménnyel ajándékoznak meg utazásod során. Különösen, ha olyan sajátos formákról van szó, melyek nem mindennapi, bizarr, meghökkentő megjelenésük révén írták be magukat az útikönyvek legnépszerűbb látnivalóinak sorába.

Los Cabos
Neptunusz ujja
Matobo Nemzeti Park
Fehér sivatag

A tengeristen sziklái: Los Cabos, Mexikó

A Kaliforniai-félsziget északi végének két városát rendszerint együtt emlegetik - Los Cabos-ként -, holott a két rész rendkívül különböző: Cabo San Lucas legfőképpen a sportról és a fiesztákról szól, míg San José del Cabo megmaradt békés mexikói kisvárosnak. Ez a nyugalmas gyarmati település sok évtizeden át egymagában állt, és otthont adott az indián közösségeknek, mielőtt a jezsuita misszió létrehozásával kezdetét vette a spanyol gyarmatosítás. San José del Cabo a lehető legtöbbet nyújtja a hagyományos Mexikóból: elegáns fasorral szegélyezett utcákat, kis kávézókat, mosolygó helybelieket és lassan csordogáló vidéki életet.

A tengerpartok csodálatosak, főleg napnyugtakor, amikor a legkülönfélébb árnyalatokban pompáznak. Nemcsak akkor érdemes azonban idelátogatnod, ha kulturális sokszínűségre vágysz, a hely ugyanis a természet szerelmeseit is képes minduntalan elkápráztatni, köszönhetően a drámai hatású sziklaképződményeknek.

A sziklák közül a leghíresebb és legkülönlegesebb a Land’s End végében magasodó El Arco, mely annak a térségnek a jelképe, ahol a Csendes-óceán találkozik a Cortez-tengerrel, vagyis a Kaliforniai-öböllel. Egyedülálló élményt jelent a homokos tengerparton átsétálni a hatalmas, zord sziklaív alatt.

Szintén itt található a világ egyik leghíresebb sziklaformációja, a görög mitológia tengeristenére utalva Neptunusz ujjának keresztelt szikla, mely egy hatalmas, tengerből kinyúló mutatóujjat formáz. Ha mindezeken kívül is valódi kuriózumra vágysz, ütemezd utazásodat januárra vagy februárra, ugyanis ebben az időszakban ezen a területen gyakran találkozhatsz szürke bálnákkal.

A kopasz fejek birodalma: Matobo Nemzeti Park, Zimbabwe

A Matobo Nemzeti Park az UNESCO Világörökség része, köszönhetően egyedülálló szépségének és érintetlenségének, a több mint háromszáz sziklarajznak, nem utolsósorban pedig a különleges sziklaképződményeknek, melyek láttán nehéz elhinni, hogy a természet alkotta azokat.

Lenyűgöző képek: a világ legszebb panorámái

Nézegess képeket!

Elolvasom

A nemzeti park területén emelkedő Matobo-hegység egyike a világ mitikus helyeinek, hiszen történelme közel négymillió évre vezethető vissza, azokra az időkre, amikor az ősember először felegyenesedett. A valaha homokkal és sziklákkal borított sík vidéken a szél és az eső hozta létre a jellegzetes sziklaképződményeket. Ezeket a gránitnyúlványokat már a kőkorban emberi formákkal azonosították, illetve menedéket nyújtottak a környéken élő őslakosoknak. A gránittömbök barlangokat, szent helyeket rejtenek: egész Afrikában itt található a legtöbb barlangrajz, melyeken vadászó és táncoló embereket látni.

Mzilikazi, a ndebele állam alapítója kopasz fejeknek nevezte a gránitsziklákat, melyek az ősök gyülekezetére emlékeztették. Az államalapító földi maradványait is a sziklás területen, egy barlangban helyezték nyugovóra, ahová egy kis sziklahasadékon keresztül lehet betekinteni. Cecil Rhodes-t, a területet meghódító brit politikust is itt temették el: az ő maradványai egy híres és roppant gránitképződmény, a World’s View alatt nyugszanak. Sírja fontos zarándokhellyé vált, ezért, ha erre jársz, feltétlenül látogass el ide is.

A répák völgye: Fehér-sivatag, Egyiptom

A Fehér-sivatag Egyiptom nyugati részének leglátogatottabb helye, melynek döbbenetes sziklaképződményei és fehér homokja éles kontrasztban áll a környező sivatagokkal. A sziklák kék, rózsaszín és narancs árnyalatokban játszanak, míg éjszakánként a homok leginkább a hólepelre emlékeztet.

A terület mészkőképződményeit a szél eróziós munkája alakította ki, melynek köszönhetően a legkülönfélébb alakzatok jöttek létre. A sziklák szinte dacolnak a természet törvényeivel, hiszen a gyengének és vékonynak látszó oszlopokon olykor hatalmas tömbök egyensúlyoznak. A beduinok ezt a térséget a répák völgyének nevezik a jellegzetes formájú sziklacsúcsok után.

Szintén megéri felfedezni a környéken található forrásokat. Ellentétben a sivatag többi részével a források környékén buckák keletkeznek, amint a vízből táplálkozó növények megkötik a homokot. A növények a fullasztó homoktengerrel dacolva folytatják a növekedést, míg végül drámai hatású sivatagi dombok keletkeznek. Ha erre a mesés tájra szeretnél utazni, a legjobb az október és március közé eső időszak.

Cikkünk az 501 kihagyhatatlan látnivaló a világ minden tájáról című könyv alapján készült.

Ezt is szeretjük